İlkem Gazetesi

ESKİ BAKANLAR YENİ PARTİYE AKIN EDİYOR

ESKİ BAKANLAR YENİ PARTİYE AKIN EDİYOR
30 Haziran 2019 - 13:13

Ali Babacan tarafından kurulacağı iddia edilen yeni parti, siyasi kulisleri hareketlendirdi. AK Parti hükümetlerinde görev almış birçok Bakanın yanı sıra Nihat Ergün’ün de katılacağı iddiası siyasi arenada bomba etkisi yarattı.

23 Haziran İstanbul seçiminden sonra siyasi kulislerde yeni kurulacak partiye katılacak isimler konuşulmaya başlandı. AK Partide Bakanlık yapmış birçok ismin bu partiye geçeceği söylemleri artmaya başladı. Şimdilik bir iddiadan ibaret olan yeni partinin kurulup kurulmayacağı veya bahsi geçen isimlerin geçip geçmeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

YENİ PARTİ 10 GÜN İÇİNDE DUYURULACAK

Ali Babacan’ın yeni partisine katılacak isimler tek tek belirleniyor. Babacan’ın partisine Ertuğrul Günay, Beşir Atalay ve Sadullah Ergin’den sonra eski bakan Nihat Ergün’ün de katılacağı iddia edildi. Siyasetin gündemi Ali Babacan’ın partisiyle yeniden hareketlenecek. Yeni partiye katılan isimler de netleşmeye başladı. Türk siyasetinde yeni bir sayfa açılıyor. AK Parti’de yıllardır ekonomi yönetiminde üst düzey görevlerde bulunan Ali Babacan’ın yeni parti hazırlıklarında sona geldiği ifade ediliyor. Siyasi kulislerdeki konuşmalara göre 10 gün içerisinde yeni partinin kuruluşunu duyurmaya hazırlanan Ali Babacan’ın yanında yer alacak isimler de netleşmeye başladı.

 

NİHAT ERGÜN DE YENİ PARTİDE

26 Aralık 2013’te dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan yaşanan olaylar sonrasında kabinede değişikliğe gitmişti. Söz konusu operasyonlarda adı geçen bakanlar kabineden çıkarıldı. Kabineden çıkarılan bakanlar arasında Nihat Ergün de vardı. AK Parti Kocaeli kurucu İl Başkanı olan Nihat Ergün, o tarihten sonra AK Parti ile arası açılmıştı. Partisinin hiçbir çalışmasına katılmadığı dikkatlerden kaçmayan Ergün’ün Ali Babacan tarafından kurulacak yeni partiye geçeceği ifade ediliyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi