İlkem Gazetesi

Anadolu’lu Yazar ve Gazeteciler Gebze’yi Gezdi

Anadolu’lu Yazar ve Gazeteciler Gebze’yi Gezdi
21 Haziran 2020 - 11:23

AYGAD ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın birlikte düzenlediği “Kültür ve Sanat Gazeteciliği Eğitim Programı” katılımcıların Kocaeli’nin Gebze ilçesini ziyaretiyle devam etti. 60 gazeteci kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği’nin (AYGAD) Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle düzenlediği, “Kültür ve Sanat Gazeteciliği Eğitim Programı”nın 4. gününde 22 farklı şehirden katılım sağlayan yaklaşık 60 gazeteci Gebze Belediyesi’nin misafiri oldu. Programda konuşan AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ, gazetecilerin kültür ve sanat haberciliği alanındaki yetkinliklerini artırmak için böyle bir proje geliştirdiklerini ifade etti. Kültür ve sanat gazeteciliğine dair bilgi veren Işıkdağ, gazetecilerin 4 gün boyunca misafir edildiğini ve program dahilindeki yerlerin kültürel ve turistik mekanlarını gezip bilgilendirildiğini kaydetti.  Işıkdağ, “Bizleri Gebze’de ağırlayan Zinnur Büyükgöz başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Ardından İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik bir selamlama konuşması yaptı. Türkiye’nin kültürel ve turistik zenginliğine dikkat çeken Çelik, projede emeği geçenleri tebrik etti. Çelik, gazeteciliğin önemine de vurgu yaptı.

Büyükgöz: Sorumluluğunuz Oldukça Fazla

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ise, “Sizleri kentimizde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Gazetecilik yazarlık çok kutsal ve bir o kadar da önemli bir meslek. Sizler topluma yön veren insanlarsınız. Bu anlam da sorumluluğunuz oldukça fazla. Sizlere mesleğinizde başarılar diliyorum lütfen Anadolu insanına bizlerin selamlarını iletin. Her zaman sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.”

Hediye takdiminin ardından Anadolu’dan gelen heyete Gebze Belediyesi ev sahipliğinde kentin tarihi yerlerini gezdirildi, bilgiler verildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi