İlkem Gazetesi

Araştırma Hastanesi’nin Araştırılması Gerekiyor !

Araştırma Hastanesi’nin Araştırılması Gerekiyor !
118 views
21 Ocak 2020 - 14:21

Kartal’da bulunan Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doktorların koşullardan ötürü çalışmak istemediği ve doktorlara yönelik mobing uygulandığı iddia edildi. Ayrıca hastane şartlarının da elverişsiz olduğu ve keyfi uygulamaların yapıldığı ileri sürüldü.

2019 yılında yeni binasına taşınan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetiminin olumsuz uygulamalarının rahatsızlık oluşturduğu ileri sürülürken, ultrason sırasının 2 ay kadar uzatıldığı, sadece ortopedi bölümünde ameliyat için yaklaşık 650 civarında hastanın beklediği gibi birçok iddia İstanbul gündemine bomba gibi düştü.

“Bu Hastaneyi Ben Yaptım”

Üroloji Polikliniği şefinin kendi bölümündeki doktorlara silah fotoğraflarını göstermesi ve ırkçı söylemlerde bulunması iddiası ile başhekimin, “Bu hastaneyi ben yaptım” demesi gibi çirkin davranış ve söylemlerin sıklıkla yapıldığı gelen büyük iddialar arasında yer alıyor.

8 Ameliyathane Kapalı İddiası!

Hastane yeni binasına; 192 poliklinik, 43 ameliyathane, 129 yoğun bakım ünitesi ve bin 105 yatak kapasitesi ile hizmetegirmişti. Bir iddiaya göre de cerrah ve personel eksikliğinden dolayı 43 ameliyathaneden sadece 35’inin aktif olduğu geriye kalan 8 ameliyathanenin kapalı tutulduğu ifade edildi. Yine yönetimle ilgili İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne yüzü aşkın ciddi şikayet ulaştığı öğrenilen iddialar arasında.

Doktorlar Mutsuz ve Huzursuz mu?

Söz konusu durum ve iddialardan dolayı sağlık personelleri ve doktorların huzursuz ve mutsuz olduğu da ileri sürüldü. Hükümetin sağlık konusunda gerçekleştirdiği devrim ve sonrasındaki hizmetlere gölge düşüren bu kötü uygulama iddialarıyla birlikte doktorların başka kurumlara geçiş yaptığı da ileri sürüldü.  FETÖ’cü paralel yapılanma sonrası bu tarz uygulama akıllara yeni bir yapılanma sorusunu getirdi.

Şikayetler Sürüyor

Son 3 yılda yaklaşık 60 civarında doktorun hastaneden ayrıldığı iddia edilirken şikayetlerin sürdüğü ve hastanede herhangi bir değişiklik olmadığı kaydedildi.

İlkem Gazetesi olarak bizlere iletilen iddiaların takipçisi olmaya ve konuyu derinlemesine takip etmeye devam edeceğimizi saygıyla kamuoyuna sunarız.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi