İlkem Gazetesi

Aydos’ta Kitap Okuma Etkinliğine Yoğun Katılım

Aydos’ta Kitap Okuma Etkinliğine Yoğun Katılım
18 Eylül 2019 - 20:48

Sultanbeyli Aydos kalesinde kamu kurum ve kuruluşları ile çok sayıda öğrencinin katılımıyla büyük bir kitap okuma etkinliği düzenlendi. Etkinlikte konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Medeniyetimizin ışığını daha üst noktalara taşımak ancak ve ancak okumakla mümkündür” dedi.

Aydos kalesindeki etkinliğe Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Keskin: Ancak Okumakla Mümkün

İlçe Kültür Müdürü Mehmet Mazak ve Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar’ın ardından konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Bilgi hikmetle, irfanla donatıldıkça anlam kazanır” diyerek kitap okumanın önemine dikkat çekti. Başkan Keskin, “Doğuştan gelen yetenek pek tabi ki önemlidir ama bu yeteneği anlam kazanan bilgi ve maneviyatla harmanladığınız müddetçe o yeteneğin bir şey ifade ettiğini söyleyebiliriz. Kitabı, kültürü ve sanatı ötekileştiren toplumların başarılı olması, yeniden tarih sahnesinde yer alması mümkün değildir. Medeniyetimizin ışığını daha üst noktalara taşımak ancak ve ancak okumakla mümkündür” diye konuştu.

Başkan Keskin sözlerini şöyle sürdürdü: “Bin yıllık medeniyetimizin en önemli hazinesi kültür bakiyesidir. Bizim kültürümüz ve geleneklerimiz bizi bu günlere getirmiş ve ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasını sağlamıştır. Hayata geçirilen her proje ve adımın kalıcılığı ancak ve ancak çok okumakla, sorgulamakla ve sorgulamalar sonucunda ortaya eserler çıkarmakla mümkündür. Biz de burada değerli hocamız rahmetli Prof. Dr. Halil İnalcık’ın “İstanbul’un Fethi’nin Başladığı Yer” dediği Aydos Kalesi’nde bu etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle etkinliğimizin hayırlara vesile olmasını tekraren diliyor, kitabın olduğu nice etkinliklerde buluşmayı temenni ediyorum.”

Kubilay: Belediye Her Zaman Yanımızda Oldu

Başkan Keskin’in konuşmasının ardından Kaymakam Metin Kubilay konuştu.  Kubilay, “Gençlere, eğitime yönelik çok projemiz var. Bu projelere destek veren ve fedakarlık yapan herkese teşekkür ediyorum. Her şeyin esası sizleri en iyi şekilde yarınlara hazırlamak. Çünkü yarın sizin. İnşallah ülkemizi, milletimizi daha ilerilere sizler taşıyacaksınız. Bizler sizleri her koşulda destekleyeceğiz. Bu anlamda da bizlerden maddi, manevi destekleriniz hiç esirgemeyen her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Keskin’e ve Sultanbeyli Belediyesine bir kez daha teşekkür ediyoruz. İlçemizi seviyoruz. İnşallah Sultanbeyli eğitimde, kültürde bir marka kent olacak.  Hepinize iyi okumalar diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından katılımcılar yaklaşık bir saat boyunca kitap okudu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi