İlkem Gazetesi

BAŞKAN IŞIKDAĞ: “BASIN MENSUPLARI DOLGU MALZEMESİ DEĞİLDİR”

BAŞKAN IŞIKDAĞ: “BASIN MENSUPLARI DOLGU MALZEMESİ DEĞİLDİR”
20 Şubat 2019 - 16:55

Anadolu Yazarlar Ve Gazeteciler Derneği (AYGAD) Yönetimi Üyeleri ile birlikte kahvaltıda bir araya geldi. Yerel Seçim, yerel basın ve yerel siyaset temalı programda mevcut sorunlar dile getirildi. Gazetecilerin yaşadığı sorunları dile getiren Başkan Işıkdağ, gazetecilerin harcanan emeklerinin karşılığını alamadıklarını vurguladı.

 

Gazeteciliğin giderek zorlaştığını ve sıkıntıya girdiğini vurgulayan Işıkdağ, “Gazetecilik mesleğinin zorlaştığını, giderek sıkıntıya girdiğini hepimiz yaşıyoruz. Bunun neden böyle olduğunu hepimiz birbirimize sormalıyız. İnternet ortamıyla birlikte İstanbul’da bini aşkın bir topluluk oluyoruz. AYGAD’ın mesleki etik ölçüsünde bazı akademi eğitim çalışmaları girişimlerimiz sürüyor. Mesleğin daha sağlıklı yapılabilmesi için bazı üniversite akademisyen ve yöneticileriyle görüşmelerimiz devam ediyor. Mesleğin yerine getirilmesi ve reklam gelirleriyle ilgili belirli bir standarda oturtulması konusunda girişimlerimiz sürecek. Gazeteciler harcanan emeklerinin karşılığını maalesef alamıyor” dedi.

 

Yerel seçim arifesinde siyasetin hareketlendiğine değinen Işıkdağ, gergin bir atmosferde herkesin dikkat etmesi gerektiğini ifade etti. Bütün siyasi partilere eşit mesafede olduklarını ve basın mesleğinin ilkeleri doğrultusunda topluma bilgi akışını sağlayacaklarının altını çizdi. Siyasi partilerin gerek Belediye başkan adayları gerekse de Belediye Meclis üyesi adaylarının söylemlerine dikkat etmeleri ve toplumun tamamına hitap etmeleri gerektiğini söyledi.

 

IŞIKDAĞ: BİZ ARACI VE AYNAYIZ

 

Gazetecinin yeterli değeri görmediğini ifade eden Işıkdağ, “Toplumun bütün kesimlerine bilgi akışını sağlamakla mükellef olan ve toplumun her katmanında olan gazetecinin yeterli değeri görmediğini bariz bir şekilde görmekteyiz. Biz aracı ve aynayız. Gazeteciler olarak liyakatli olmalıyız. Herkesin istediği zaman yanında olduğumuz, ihtiyacı olduğunda yanında bulabildiği gazetecinin dolgu malzemesi olarak görülmesine müsaade etmemeliyiz. Bu nedenle hem dilenci gazeteciliğe hem de şantajcı gazeteciliğe karşıyız. Yerel siyaset ancak yerel basınla güçlenebilir. Yerel basını güçlü kılacak tek unsur ise yerel siyasettir. Basının ve siyasetin ortak amacı topluma hizmet etmektir. Biri bilgi akışını sağlayarak hizmet eder, biri bölgesinde kalkınmayı sağlayarak hizmet eder. 2019 yerel seçimlerinin de ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz, topluma daha aydınlık hizmetler getirmesi dileğiyle katılımınız için tüm meslektaşlarıma ve misafirlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Kahvaltı sonrası toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi