İlkem Gazetesi

CHP Sultanbeyli’de olağanüstü kongreye gidiyor

CHP Sultanbeyli’de olağanüstü kongreye gidiyor
43 views
28 Haziran 2021 - 14:06

Olağanüstü kongreye gidecek olan CHP’de adaylığını duyuran Sinan Eker’den sonra eski ilçe başkanı Murat Kantekin’den de dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Kantekin’in paylaşımı şöyle: “Dostlar, bilindiği gibi 3 adayla yarıştığımız son kongrede 2 oyla seçimi kaybetmiş, sonrasında bu örgütün bir evladı olarak tüm dostlara aynı yakınlığı sürdürerek partime hizmet etmeye devam etmiştim. Mevcut yönetim kendi arasındaki fikir ayrılıkları sebebiyle istifa etti bu sebeple olağanüstü kongre yapılmak zorunda kalındı. Yakında, ‘kısa süreliğine’ yeni bir yönetim kurulu seçilecek. Hepimizin malumu olduğu üzere, 19 yıldır ülkemizi yönetip bir çıkmaza sürükleyen AKP iktidarı uzatmaları oynuyor. Bu sebeple, yapılacak ilk seçimde partimiz iktidara yürüyor. Böyle bir ortamda, kısa süreliğine seçilecek bir yönetim için örgütün çok parçalı tartışmalara sokulmasını, yorulmasını doğru bulmuyorum. Bu sebeple, son kongrede aday olan – kendim dahil- 3 arkadaşımızın da aday olmamasını, yeni bir ismin etrafında partimizi olağan kongre sürecine kadar götürecek ortak akılla bir geçiş yönetimi oluşturulmasını öneriyorum.”

“Yeni bir ismin etrafında bir geçiş yönetimi olsun”

“Zaten bir süre sonra olağan kongreler yapılacağı için, aday olmak isteyen arkadaşlarımız o dönemde aday olabilirler. “Ben olmalıyım” benliği ile hareket edip diretmeler, örgütümüzü yoracağı gibi, kısa süreli bir yönetim için tartışmalara sürükleyecektir.” diyen Kantekin şöyle devam etti: “İktidara yürüyen bir partinin örgütünü, kısa süreli bir görev için bu denli yormaya, ayrıştırmaya kimsenin hakkı yoktur. Ortaokul sıralarından bu yana yaklaşık 24 yıldır bu örgütün her kademesinde ter dökerek emek veren bir evladınız olarak, üzerimde sorumluluk hissettiğim bu samimi çağrımın karşılık bulmasını, sağduyulu ortak aklın egemen olmasını yineliyorum. Gelin, yeni bir ismin etrafında bir geçiş yönetimi ile olağan kongreye kadar partimizi tartışmaların dışında tutalım. Egolarımızı değil, parti bilincimizi önceleyelim. Sağduyu ve ortak akıl galip gelsin.”

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi