İlkem Gazetesi

İLAN – REKLAM VERGİSİ BEYAN DÖNEMİ BAŞLADI

İLAN – REKLAM VERGİSİ BEYAN DÖNEMİ BAŞLADI
19 views
01 Ocak 2020 - 20:13

İlan -Reklam Vergisinde “Beyan Dönemi” başladı. Mükellefler beyanlarını 1-31 Ocak tarihleri arasında e-beyanname sistemini kullanarak da verebiliyor.

Vergi mükelleflerinin beyanlarını kolaylıkla verebilmesi için e-beyanname sisteminin kullanılması önem ar ediyor. E-beyanname sistemi sayesinde mükellefler beyanlarını işyerlerinden veya evlerinden 7 gün / 24 saat elektronik ortamda kolaylıkla verebilecekler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) mükellefler, beyanlarınıwww.ibb.istanbul/gelirleradresinde yer alan e-beyanname linkinden verebiliyor. Ödemelerini de kredi kartı ile www.ibb.istanbul web sitesinde yer alan e-ödeme sistemi ile “aynı gün” veya nakit olarak Vakıfbank, İngbank ve Denizbank’ın tüm şubelerinden” veya kendi hesapları ile Vakıfbank, İngbank, Denizbank, Garanti Bankası  ve Türk Ekonomi Bankası (TEB)’in “internet bankacılığı” uygulamalarından “1 gün sonra” yapabiliyor.

Mükellefler beyanlarını, İBB’nin Bakırköy’deki Ek Hizmet Binasında faaliyet gösteren Gelirler Müdürlüğü’ne “şahsen müracaat” ederek de verebilirler. Ancak, yoğunluktan etkilenmek istemeyen mükelleflerin e-beyanname sistemini kullanmaları öneriliyor.

Vatandaşlar; beyan dönemi, e-beyanname / e-ödeme / e-sorgulama sistemi, Beyanname Doldurma Kılavuzu, Vergi Tarifesi ve Ana Arter Listeleri ile diğer ayrıntılı bilgilerewww.ibb.istanbul/gelirleradresinden ulaşabilirler

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    İlkem Gazetesi