İlkem Gazetesi

PARKLARDA YENİDEN ÇOCUK NEŞESİ

PARKLARDA YENİDEN ÇOCUK NEŞESİ
13 Mayıs 2020 - 23:24

Normalleşme süreci ile sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 14 yaş ve altı çocukların 13 Mayıs Çarşamba günü 11.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkışlarına izin verilen uygulama hayata geçirildi.

Tuzla Belediyesi, 14 yaş ve altı çocukların gidebileceği parklar ve oyun alanları gibi yerlerde çocukların güneşli ve güzel havanın tadını çıkarabilmeleri için gereken tedbirleri aldı. Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda bulunan çocuk parkı ve oyun alanlarında çocuklar için sürpriz hazırladı.

Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’na gelen çocukları eğlence, oyunlar, şarkılar ve animatörlerin karşıladığı etkinlikte, uzun süre evden çıkamayan çocuklar doyasıya koşmanın, eğlenmenin, oyun oynamanın keyfini çıkardı.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “ Çocuklar için neşeli, eğlenceli ve oyun dolu bir gün hazırladık. Çocuklar parkın, doğanın ve güneşin tadını çıkardılar. Bizlerde sevgili çocukların mutluluğu ile mutlu olduk.

COVID 19 süreci belki çocukları farklı bir boyutta etkiledi. Bizlerde çocukların bugünlerde yalnız kalmaması sıkılmamaları için bir çok etkinlik düzenledik. Eğitim, eğlence, müzik gibibir çok konuda bizler evlerindeki çocuklara misafir olduk.
Bugünde çocuklarımızla parklarda buluştuk. Bugünleri telafi edeceğiz. Hep beraber sokaklarda neşe ile oyun oynayacağız. Çocuklarımız için bir süre daha evlerde kalıp, sonrasında hep beraber parklarda, oyun alanlarında ve yeşil alanlarda olacağız.
Tedbirler ile normalleşme sürecini de hep beraber başarılı ile atlatırsak, sonrasında parklarımız, oyun alanlarımız, sahillerimiz çocuk neşesi ve oyunlarıyla yeniden canlanacak.

Bu sürede evde kalan çocuklar ve gençler için dijital alanlarda yayınlar yaparak vakitlerini verimli geçirmelerine yardımcı olmaya devam edeceğiz. Desteklerinden dolayı vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” sözleriyle gündeme dair mesajlarını iletti.
Normalleşme sürecinde 15-20 yaş arası gençler ise 15 Mayıs Cuma günü, 11.00-15.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla, dışarı çıkmalarına izin verilecek.Tuzla Belediyesi ilçe genelindeki tüm oyun alanları, parklar ve yeşil alanlarda normalleşme sürecinde gençlerin ve büyüklerimizin rahatça vakit geçirebilmesi için dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi