İlkem Gazetesi

Pendik’te Koronavirüs Mücadelesi

Pendik’te Koronavirüs Mücadelesi
8 views
16 Nisan 2020 - 23:29

Pendik Belediyesi, Koronavirüs (Covid -19) vakasının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren çalışmalarını olağanüstü bir şekilde sürdürüyor. Bugüne kadar 3 bin 610 nokta ile 4 bin 603 taksi minibüs ve servis aracı dezenfekte edildi. Tüm bu işlemlerde 28 ton solüsyon kullanıldı.

Pendik Belediyesi koronavirüs (Covid 19) ile mücadeleyi yoğun bir şekilde sürdürüyor. Şehrin en yoğun olan devlet hastaneleriaile sağlık merkezleri,marketlerfırınlareczaneler, diğer kamu ek hizmet binalarıtüm toplu taşıma duraklarıminibüslertaksiler, bankalar, ATM’leryoğun caddeler sürekli ilaçlanıyor ve dezenfekte ediliyor. Vakanın ilk gününden bugüne kadar 3 bin 610 nokta ile 4 bin 603 taksi minibüs ve servis aracı dezenfekte edildi. Tüm bu işlemlerde 28 ton solüsyon kullanıldı.

Tüm mahalleler temizleniyor

Her yıl yaptığı bahar temizliğini Koronavirüs (COVID – 19) nedeniyle erkene çeken Pendik Belediyesi, tüm mahallelerde toplu temizlik çalışmasını sürdürüyor. Bugüne kadar 26 mahallede 260 cadde ve 2 bin 655 sokakta süpürme ve yıkama işlemi yapıldı. Temizlik çalışmalarında 3 bin 250 ton su ve 625 litre solüsyon kullanıldı. Tüm mahalleler 23 Nisan`a kadar tamamlanmış olacak.

Zabıta Ekipleri işyerlerine denetimlerini sürdürüyor

Koronavirüs yayılımını düşürmek amacıyla sürdürülen çalışmalarda Zabıta Ekipleri, önemli rol üstlendi. Genelge ile kapatılan işyerlerine yönelik denetimlerini sürdüren Zabıta Ekipleri, ayrıca yalnız yaşayan 65 yaş üstü vatandaşların alışveriş ihtiyacını karşılıyor. Ekipler, denetimlerini sıklaştırdığı pazarlara ise maskesiz girişe izin vermiyor.

Başkan Ahmet Cin`den evde kalın çağrısı

Çalışmaları yakından takip eden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, personelin aralıksız bir şekilde dezenfekte işlemlerini yürüttüğünü ifade etti. Başkan Ahmet Cin, “Bu salgınla mücadeleyi tüm imkanlarımızla sürdürüyoruz. Ancak en etkili mücadele evde kalmaktan geçiyor. Bunu hep birlikte aşacağız. Vatandaşlarımızdan evde kalmalarını rica ediyorum”şeklinde konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi