İlkem Gazetesi

SICAKTAN BUNALAN AYILARIN BUZLU MEYVE KEYFİ

SICAKTAN BUNALAN AYILARIN BUZLU MEYVE KEYFİ
Bilal Parlak
Bilal Parlak( ilkemgazetesiyonetim@gmail.com )
137 views
29 Temmuz 2018 - 12:26

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nin sevimli ayıları, görevlilerce verilen dondurulmuş meyvelerle serinliyor.

Sıcak havalara dayanamayan hayvanlar, kendileri için hazırlanan buzlu meyveleri yiyerek serinliyor. Aşırı sıcaklar insanlar kadar vatandaşları da bunaltıyor. Hissedilen sıcaklığın 40 dereceyi bulduğu Bursa’da, boz ayılar, bakıcılarının hazırladığı dondurulmuş meyve kokteylleriyle serinliyor. Kendilerine atılan buzlu meyveleri afiyetle yiyen boz ayıların bakıcıların talimatına harfiyen uyması dikkatlerden kaçmadı.

“SICAKLARDAN KORUMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Son zamanlarda hayvanlara yapılan eziyetlerin gündem olmasının kendilerini çok üzdüğünü ifade eden Hayvanat bahçesi görevlisi, bütün vatandaşların hayvanlar konusunda duyarlı olması gerektiğini ifade ederek, “bu sıcak yaz aylarında biz hayvanat bahçesindeki hayvanlara elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Sıcaklardan korunması için ve serinlemeleri için birçok yöntem kullanıyoruz. Hayvanların mutluluğunu görünce bizlerde mutlu oluyoruz. Eğer hayvanlara samimi ve yardım amaçlı yaklaşırsanız kesinlikle sizlere zarar vermezler” dedi.

“SOKAK HAYVANLARINA YARDIM EDİN”

Hayvanat bahçesindeki hayvanların koruma altında olduğunu söyleyen yetkili sokak hayvanları için vatandaşlara çağrıda bulundu. Bütün hayvanları bir araya toplama şanslarının olmadığını kaydederek, vatandaşların özellikle kavurucu yaz aylarında sokak hayvanlarına su ve yitecek vermelerini, serin yerlere sığınan hayvanları kovmamalarını istedi. Sokakta gördükleri yaralı ve yardıma ihtiyacı olan sokak hayvanlarını belediyeleri arayarak yardım etmeleri gerektiği bu konuda bütün vatandaşların duyarlı davranması gerektiğinin altını çizdi.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi