İlkem Gazetesi

Sosyal Medyadan Seslendi

Sosyal Medyadan Seslendi
24 Nisan 2020 - 21:37

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, sosyal medya üzerinden canlı yayında vatandaşlara seslendi. Kartal’da Koronavirüs tedbirleri ile ilgili bilgilendirmede bulunan Başkan Yüksel, süreç başladığı tarihlerden itibaren Kartal Belediyesi’ne 55 bin yardım talebinin geldiğini ve belirli kriterlerle tüm ihtiyaç sahiplerine yetişmeye çalıştıklarını belirtti.

Kartal Belediyesi’nin yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Gökhan Yüksel, “Bizim sorumluluğuz altında olan 1600 Kartallı komşumuz var. Onlar bu süreç öncesinde de sosyal yardım alan komşularımızdı ve asker ailelerimizdi. Onların da sessiz sedasız hem geçmiş aylardan aksattığımız, hem bu süreçte alacakları vardı. Gün bugündü. Yaklaşık olarak 1600 ailemize 2 milyon liralık bütün yardımlarını gerçekleştirdik. Bu sürece yeni katılan aileler de var. 6 bin ailemiz, aramıza yeni katıldı. Hiç merak etmeyin, yalnız değilsiniz. Biz varız, Kartallılar var. Bu süreci de dayanışma içerisinde atlatacağız.  Bazı gecikmeler ve aksaklıklar olabilir; ama kesinlikle o yardım sizinle paylaşılır. Hiç kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden herkese destek oluyoruz. Tek bir kriter var; şu anda komşularımızın bize beyan ettiği cümlelere inanmaktan başka şansımız yok. Şu anda bizi arayıp, -ihtiyacım var- diyenin yanında oluyoruz. Çünkü kontrol edecek mekanizma bugün kurulu değil. Evet, sistemler var, bilgiler var. Bakıyoruz; ama işini kaybeden, günlük yaşayan, aylık kazanç sağlayan birçok komşumuz da var. O yüzden sizlerin beyanına güveniyoruz. Zaten ihtiyacı olmayan da bizi aramaz. 17 Mart’tan itibaren 55 bin arama geldi bize. Biz de yaklaşık olarak 20 bin komşumuza dönüş yapıp, isteklerinin gerçekleşip, gerçekleşmediğini sorduk. Bu veriler ışığında, yüzde 94 oranında komşularımızda memnuniyet var. Bu noktada haklı olarak, komşularımızın nakit talepleri de oluyor. Şu an için gıda ile bunu destekliyoruz; ama yeni kayıt aldığımız bu 6 bine yakın ailemizin içerisinde de süreç normalleşmeye başladığında nakit yardımına da ayrı ayrı başlayacağız.” dedi.
“3 Bin 500 Noktada Periyodik İlaçlamalarımız Devam Ediyor”
İlaçlama ile ilgili talepler hakkında da konuşan Başkan Gökhan Yüksel, “Bir diğer husus da ilaçlama. Sesinizi duyar gibi oluyorum -bizim apartmanı ilaçlamadınız- diye. İnanın Kartal’daki bina sayısı, on binlerin üzerinde. Dolayısı ile tek tek apartmanlarımızı dezenfekte etmek kolay olmuyor. Bizim önceliğimiz; kamu binaları, hastaneler, aile sağlığı merkezleri, eczanelerimiz oluyor. Sokak ve caddelerimiz ilaçlanıyor. Bunların dışında ulaşım akslarımız; taksiler, minibüsler periyodik olarak dezenfekte ediliyor. Üzülerek belirtmeliyim ki Koronavirüs’e yakalanan komşularımız ile aynı apartmanda oturan komşularımız bizi arıyor. Bizler de bu noktada duruma hemen müdahale edip söz konusu binanın dezenfekte işlemini titizlikle yapıyoruz. Çöp konteynerlerini, sanayi sitelerini, fabrikaları dezenfekte ediyoruz. 3 bin 500 noktada periyodik ilaçlamalarımıza devam ediyoruz. Hijyen kitlerimizi dağıtmaya devam ediyoruz. Gücümüz yettiğince, sizlerin yanında olacağız. Birçok çalışma arkadaşımız genelge gereği izinli. Şu an çalışan, emek veren, sokakları süpüren, çöp konteynerlerini elleri ile tutan kahraman temizlik işçisi arkadaşlarımız var. Yine denetimler yaparak her an görevinin başında olan kahraman zabıta arkadaşlarımız var. Diğer müdürlüklerde olan kahramanlarımız var. Dolayısı ile bu arkadaşlarımız, bir alkışı hak ediyor. Bu dönemde polis ve bekçi arkadaşlarımız var. Kaymakamlıktaki memur arkadaşlarımız var. Gönüllerimize taht kuran sağlıkçılarımız var. Onlar bizim göz bebeğimiz” dedi.
PİYASALARDA SON DURUM
  • DOLAR
    -
    -
    -
  • EURO
    -
    -
    -
  • ALTIN
    -
    -
    -
  • BIST 100
    -
    -
    -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi