İlkem Gazetesi

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden Basın Duyurusu

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden Basın Duyurusu
7 views
06 Kasım 2020 - 17:56

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlilerince, DHKP-C silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yürütülen ortak çalışmalar kapsamında 120 şahıs tespit edildi. Şahıslardan 97’si yakalanarak gözaltına alındı.

Açıklamada, “14.10.2020 tarihinde örgütün kültür sanat yapılanması adı altında faaliyet yürüten İdil Kültür Merkezine gerçekleştirilen operasyon neticesi örgütün sözde lider kadrosuyla yazışmaların yapıldığı ve örgüt tarafından kozmik oda olarak tabir edilen bölümde yapılan aramalarda bir adet SD kart ve çok sayıda dijital materyal ele geçirilmiştir.
Ele geçirilen SD kart içerisinde yapılan incelemede, örgütün yurtdışında bulunan sözde lider kadrosunun, yurtiçinde bulunan örgüt üyelerine göndermiş olduğu talimatları içeren çok sayıda yazışma, faaliyet raporları ve örgütün ülkemiz genelinde bölge alan ve iller bazında kodlamalarını içeren bilgiler bulunduğu belirlenmiş, bu yazışmalar içerisinde yapılan incelemelerde, örgüt içerisinde örgütün yönetim kadrosundan talimat alan, bu talimatları örgüt üyelerin ulaştıran ve talimatları yerine getiren aralarında tutuklu (15) şahsın bulunduğu toplam (120) şahıs tespit edilmiştir.
Ele geçirilen dijital materyallerin incelenmesi sonucu 29.10.2020 günü saat 01.00 sıralarında İlimiz merkezli (12) ilde (87) adrese gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon sonucu, aralarında örgütün Akdeniz Bölge sorumlusu, Anadolu illeri sorumlusu, çeşitli il ve alan sorumlularının da bulunduğu (97) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.
Konu ile ilgili yakalanan ve adli makamlara sevk edilen şüphelilerden (48) şahıs hakkında adli kontrol hükümleri uygulanmış, (49) şahıs ise tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.” ifadelerine yer  verdi.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi