İlkem Gazetesi

Yüksel, Deprem Bölgesinde İncelemede Bulundu

Yüksel, Deprem Bölgesinde İncelemede Bulundu
7 views
27 Ocak 2020 - 14:30

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Elazığ ve Malatya’da meydana gelen ve birçok vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından incelemelerde bulunmak üzere Elazığ’a gitti. Başkan Gökhan Yüksel’e CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve Kartal’ın Orhantepe Mahalle Muhtarı Zeki Dağ eşlik etti.

Başkan Gökhan Yüksel, bölgede devam eden arama-kurtarma çalışmalarını yerinde inceleyerek, vatandaşlarla görüştü, taziye ziyaretlerinde bulunarak yakınlarını kaybetmiş olan vatandaşların acısını paylaştı. Başkan Gökhan Yüksel, gerçekleştirilen temaslar kapsamında Kartal’da yaşayan Elazığlıların akrabaları ile de görüşerek ihtiyaçlarını not aldı.

Akrabaları Kartal’da olan Elazığlı mağdur ailelerle bir araya gelen Başkan Gökhan Yüksel, “Kartal’daki dostlarımızın, Kartal’daki komşularımızın, Elazığlı ya da Sivriceli olsun olmasın, onların destekleriyle buraya geldik. Onlar sağ olsunlar, seferberlik ilan ettiler. Biz de sizlerin acınızı paylaşmaya geldik. Orada çok sayıda da Sivriceli dostumuz var. Ama yardıma bütün Kartallılar katıldı.” diye konuştu.

Deprem bölgesindeki gözlemleri hakkında basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Gökhan Yüksel, “Tüm ülkemize geçmiş olsun. Elazığ ve Malatya için zor bir durum. Türkiye’nin dört bir yanından yardım etmek isteyen çokça kurtarma ekibi, yardım yollayan belediyelerimiz, kurumlarımız ve devletin bütün kurumları burada hareket halinde. Ama önemli olan koordine olabilmek. Koordinasyon noktasında ciddi bir çaba var. Hala enkaz çalışmalarının devam ettiği noktalar bulunuyor. Bir yandan da hayatını kaybeden ailelere taziye ziyaretinde bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Tüm Dayanışmamızla Ailelerin Yanında Oluyoruz”

Devam eden çalışmalar ve bölgedeki son durum hakkında bilgi veren Başkan Gökhan Yüksel, “Yıkılan binalardan ziyade ciddi şekilde çatlaklar bulunan, ağır hasarlı binaların fazlalığı dikkat çekiyor. Bu yüzden insanlar evlerine girmeye korkuyorlar. Bu nedenle çadır ihtiyaçlarını görüyoruz burada. Hem AFAD, hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hem de devletin bütün kurumları ve yardım toplayan bütün belediyelerin desteğiyle buraya getirilen imkânlar, depremzedelere dağıtılmaya çalışılıyor. Tabi acı var burada, bir de korku var. Korku nedeniyle dışarıda kalan vatandaşların barınma ihtiyaçlarını koordine etmekle uğraşıyor bütün kurumlar. Biz de tüm dayanışmamızla ailelerin yanında oluyoruz, şu an itibariyle. Kartal’da sağ olsunlar bütün komşularımız hemen çağrımıza kulak verdiler. Bu noktada battaniyeler, ısıtıcılar, gıda yardımları ve kışlık bot gibi zaten daha önceden tarif ettiğimiz ihtiyaca yönelik malzemelerin toplanması için tüm Kartallılar seferber oldular. Zor günlerde bir arada olmayı başarabiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi