İlkem Gazetesi

Bakan Koca’dan Önemli Son Dakika Açıklamaları!

Bakan Koca’dan Önemli Son Dakika Açıklamaları!
23 Mart 2020 - 16:50

Sağlık Bakanı Koca, “Tüm hastanelerimize gerekli malzemeler verilmektedir. Türkiye’de üretilen maskeler yurt dışına satılmayacak. Bugün itibariyle maske firmalarını teker teker çağırarak sözleşme yapmaya başladık. Şuana kadar 20 firmayla anlaşma yapıldı. Yerli solunum cihazlarının seri üretimine başlıyoruz” dedi.

Koca şöyle dedi: “Büyüklerimizin virüsten etkilenmemesi için sorumluluk sahibiyiz. Bu toplumun hayat tecrübelerinize ihtiyacı var. Önünüzdeki zamanı riske atmayın, tedbirleri uygulaması en kolay kişiler sizlersiniz. Bu hassasiyeti bütün toplum paylaşıyor. Mümkün olduğu kadar az kayıp vermek istiyoruz. Evden çıkmanız bir süreliğine kısıtlandırıldı, bu kural uyun. Koronavirüse karşı ortaya koyduğumuz dayanışmanın neredeyse örneği yok. Felaket tellallığı yapanlara da toplum olarak prim vermiyoruz. Korkuya teslim olmuş bekleyişin yanlış olduğu yavaş yavaş görülüyor. Hayatı korumanın yolu hayata bağlılıktır. Sağlık personelinin ek ödemelerini iyileştirme çabası içindeyiz. İnsan kaynağımızın yeterliliği konusunda 32 bin yeni personel dahil ediyoruz. Sağlık çalışanlarının ek ödeme ücretleri tavandan yapılacaktır”

Koca şöyle devam etti: “Tüm hastanelerimize gerekli malzemeler verilmektedir. Türkiye’de üretilen maskeler yurt dışına satılmayacak. Bugün itibariyle maske firmalarını teker teker çağırarak sözleşme yapmaya başladık. Şuana kadar 20 firmayla anlaşma yapıldı. Yerli solunum cihazlarının seri üretimine başlıyoruz. İhtiyacı olan ülkelere de destek vereceğiz. Bugün Çin’den 50 bin hızlı tarama kiti geldi, Perşembe’ye kadar 300 bin hızlı tarama kiti daha gelecek.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi