İlkem Gazetesi

Başkan Keskin UCLG MEWA’nın Çalıştayına Katıldı

Başkan Keskin UCLG MEWA’nın Çalıştayına Katıldı
16 Ekim 2020 - 21:30

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin UCLG MEWA tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları online toplantısına katıldı.

Küresel gündemin yerelleştirilmesi ve sürdürülebilirliğe katkı sunmak için Sultanbeyli Gönüllü Yerel Değerlendirme Raporu hazırlıkları kapsamında, UCLG MEWA moderatörlüğünde kurum, kuruluş temsilcileri ve akademisyenlerden oluşan danışma kurulu çalıştayı yapıldı. Çalıştay da Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de bir konuşma yaparak Sultanbeyli’de çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Yaptığı konuşmada sürdürülebilir kalkınmanın önemine dikkat çeken Başkan Keskin, “Teknolojik gelişmelerle beraber insanlık tarihinin birçok alanda en gelişmiş dönemi yaşansa da; eğitimin niteliğinin artırılmasında, şehirlerin sürdürülebilir yaşam alanları haline getirilmesinde ve çevre kirliliğinin giderilmesinde görülen sorunlar tüm dünyayı etkilemeye devam etmektedir. Ülkemizin de kurucu üyesi olduğu Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA), bu sorunların giderilmesinde tüm insanlığa sorumluluk atfetmiştir. Bireylerin ve toplulukların ihtiyaçlarını en yakından bilen ve yöneten idari kuruluş olarak yerel yönetimler, küresel amaçlara ulaşılmasında en önemli paydaşlardan biridir. SKA’lar (Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları) doğrultusunda ulusal düzeyde ilerleme kaydedilmesi, yerel yönetimlerin sürdürülebilir kalkınmaya yönelik kendi görev alanları kapsamında gösterdikleri performansla doğru orantılıdır.” dedi.
Sultanbeyli Belediyesi olarak ‘’Kendini ve kentini geliştiren belediye’’ vizyonuyla, sorunların dünya genelindeki tüm ulusal ve yerel yönetimlerin destek ve kararlılığıyla çözülebileceğine inandıklarını ifade eden Başkan Keskin, “Stratejik planlarımızı oluştururken ve faaliyetlerimizi belirlerken Küresel Amaçlar’ı yol gösterici olarak kullandık. Küresel Amaçlar’ı politikalarımıza yansıtarak halkımızın yaşam kalitesini arttırmayı ve ilçemizin sürdürülebilir kalkınmasını sağlamayı hedefliyoruz. Küresel gündemin yerelleştirilmesi ile uluslararası-ulusal-yerel politikalar arası uyumu destekleyerek, sürdürülebilir bir dünya için katkı vermeye hazırız. Beraber hazırlamayı planladığımız VLR (Gönüllü Yerel İnceleme Raporu) raporu, Türkiye’nin ve MEWA bölgesinin ilk VLR’ı olacağından, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın yerel düzeyde takibi ve uygulanmasına yönelik bir metodolojinin oluşturulmasına ve bu alanda kapasite oluşumuna katkı sağlayacaktır. Bu çalışmanın, diğer yerel yönetimlere örnek teşkil edeceğine inanıyoruz. Danışma Kurulu Çalıştayı organizasyonunu yapan UCLG-MEWA’ya (Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı) ve çalıştaya katılarak VLR çalışmalarımızı destekleyen tüm kurum temsilcileri, uzman ve hocalarımıza değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    İlkem Gazetesi