İlkem Gazetesi

Betül Sayan Kaya’dan açıklamalar

Betül Sayan Kaya’dan açıklamalar
25 Mart 2021 - 6:41

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, TBMM Genel Kurulda açıklamalarda bulundu.

Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti olarak sayısız devrimi gerçekleştirdiklerini belirterek, kadınların her alanda daha aktif ve özgüvenli olarak geleceğe yürüdüğünü söyledi. AK Parti’nin adalet ve hakkaniyet çizgisinin partisi olduğunu belirten Kaya, “AK Parti, ‘önce insan, önce hayat’ diyenlerin partisidir. AK Parti kadına, insana, hayvana şiddetin, şiddetin her türlüsünün karşısında yer almıştır.” dedi.

Beş milyonun üzerinde kadın üyesi olan AK Parti’nin bireyi, aileyi, kadını, erkeği hukuk dairesinde koruyan sonsuz düzenlemeler yaptığını, bundan sonra da ihtiyaç duyuldukça yapacağını ifade eden Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dolayısıyla İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmiş olmamızı, kadını ve aileyi korumayacağımız, haklarını güvence altına almayacağımız şeklinde deklare etmek, bunu böyle dillendirmek asla kabul edilemez. AK Parti, kadına karşı şiddeti sona erdirmek ve kadınlarımızın sosyal hayattaki yerini güçlendirmek için var gücüyle çalışıyor, çalışmaya da devam edecek. AK Parti’yi ilzam edenler, önce kendilerine boy aynasında baksınlar. HDP milletvekilinin tecavüz olayı açığa çıkmasın diye mağdura şantaj ve tehditler yapılırken İstanbul Sözleşmesi ve kadın hakları savunucuları acaba neredeydiniz? Evlatlarını terör örgütü hain PKK’nın elinden almak isteyen annelere reva gördüğünü gözümüzün önünde yaşanırken kadın hakları vurgunuz acaba neredeydi?”

Terör örgütü PKK’nın elindeki kız çocuklarının fotoğraflarını gösteren Kaya, “Bu çocuklar henüz 13-14 yaşında kız çocukları, bu çocukların hiç mi hakkı hukuku yok? Bu çocuklar, İstanbul Sözleşmesi’nin hangi maddesine göre korundu? Bunların hakları hangi maddede saklıydı, söyleyin. HDP şiddet konusunda bize ders vermeye asla ve asla kalkmasın. HDP önce şiddetle, terörle, nefretle arasına mesafe koysun. Bir çift sözüm de CHP’ye var. CHP kendi içerisinde kadına yönelik tacizler yaşanırken neredeydi?” diye konuştu.

Kaya’nın konuşması sırasında bazı AK Parti milletvekilleri de benzer fotoğrafları milletvekillerine gösterdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi