İlkem Gazetesi

“Çanakkale Ruhunu İyi Anlamalıyız”

“Çanakkale Ruhunu İyi Anlamalıyız”
18 Mart 2021 - 18:35

Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü Sultanbeyli Kent Meydanı’nda yapılan törenle kutlandı. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin törende yaptığı konuşmada, “Çanakkale’de bir asır önce neler yaşandığını bilmeden, verilen mücadeleyi anlamadan hedeflerimize yürümemiz mümkün değildir.” dedi.

Sultanbeyli Kent Meydanı’nda Çanakkale Zaferi için tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende daha sonra Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin törende yaptığı konuşmada zaferin 106. yılını kutladı. Çanakkale’nin nesilden nesile bir kahramanlık destanı olarak aktarıldığını kaydeden Başkan Keskin, “Zaferimizin 106. yıl dönümünü, yürekten kutluyorum. Çanakkale’de bir asır önce neler yaşandığını bilmeden, Çanakkale’de verilen mücadeleyi anlamadan şüphesiz ki gelecek hedeflerimize yürümemiz mümkün değildir.” şeklinde konuştu.

“Zaferimiz Dirilişin Timsalidir”

Çanakkale’yi özümsemenin önemine değinen Başkan Keskin, “Medeniyetimizin beşiğini oluşturan tarihimiz, birbirine sıkı sıkıya bağlı derin bir tefekkür zinciridir. Bunu tarihimizin her anında çok net bir şekilde görüyoruz. Çanakkale Deniz Zaferi’miz yedi düvele meydan okuyan bir dirilişin timsali, tarihin akışını değiştiren ecdadımızın yazdığı şanlı bir destandır. Küllerimizden yeniden doğduğumuz, mukaddes değerlerimize, bağımsızlık aşkımıza bağlı olduğumuz önemli bir dönüm noktasıdır Çanakkale. 1000 yıldır bu topraklarda ev sahipliği yapmış milletimiz istikbali söz konusu olduğunda neler yapabileceğini ve yeri geldiğinde canını dahi hiçe sayabileceğini göstermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’mizin 106. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde bu cennet vatanı bize emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyorum.” dedi.

İlçe Kaymakamı Metin Kubilay da yaptığı konuşmada Çanakkale Zaferi’ni kutladığını ifade ederek, “Aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum. Aziz milletimiz vatanımız söz konusu olduğunda, bayrağımız söz konusu olduğunda canını vermekten geri durmamıştır.” şeklinde konuştu.  Konuşmaların ardından ilçede bulunan şehit kabirleri ziyaret edildi ve dualar okundu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi