İlkem Gazetesi

Fidanlar Toprakla Buluştu

Fidanlar Toprakla Buluştu
12 Kasım 2020 - 22:48

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi Sultanbeyli’de de fidan dikimi gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Şehit İhsan Yıldız İmam Hatip Ortaokulunun bahçesine fidan dikti. Fidanların toprakla buluşmasına Şehit İhsan Yıldız’ın eşi de katıldı.

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Orman Genel Müdürlüğü ve Tarım ve Orman Bakanlığı koordinesinde başlayan “Geleceğe Nefes” kampanyası bu sene de gerçekleştirildi. Kampanya kapsamında 11 Kasım’da 81 ilde fidan dikimi gerçekleştirilirken Sultanbeyli’de de 1111 fidan toprakla buluştu. Milli Ağaçlandırma Günü programı kapsamında Sultanbeyli’de yapılan program dâhilinde Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve Sultanbeyli Çevre Gönüllüleri Şehit İhsan Yıldız İmam Hatip Ortaokulunun bahçesine fidan dikti.

Doğanın ve yeşilin tüm canlılar için eşsiz bir nimet olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilen bu anlamlı günde Çevre Gönüllülerimiz eşliğinde fidan dikimi gerçekleştirdik. Doğaya verdiğimizi yarınlarımızda bulacağımızın bilincindeyiz. Sultanbeyli Belediyesi olarak bu bilinçle ilçemizi yeşille donatmaya devam ediyoruz. Sultanbeyli’mize hamdolsun birçok yeni yeşil alan ve park kazandırdık. Bugün de dikimini yaptığımız fidanlar yarın bize ve sonraki nesillere inşallah hayat olacak.” şeklinde açıklama yaptı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi