İlkem Gazetesi

Gebze’de 2020’nin Son Meclisi Tamamlandı

Gebze’de 2020’nin Son Meclisi Tamamlandı
08 Aralık 2020 - 18:12

Gebze Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı tamamlandı. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz Türk kadınına seçme ve seçilebilme hakkının verilişinin 86. yıl dönümü vesilesiyle meclisin kadın meclis üyelerine çiçek takdim etti.

Gebze’de yılın son meclisi yapıldı. 2020 yılının son meclisi, Gebze Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün yönetiminde tamamlandı. Aralık ayı olağan meclis toplantısı yoklama ve bir önceki aya ait karar özetlerinin oylanarak kabul edilmesiyle başladı. Meclis gündeminde yer alan; Plan ve Bütçe Komisyonunun Yapı Kayıt Belgesi alan 49 adet parselin satışı ile ilgili raporu, Plan ve Bütçe Komisyonunun Belediyemiz mülkiyetinde bulunan Yavuzselim ve Hürriyet Mahallelerindeki taşınmazların Belediyemize yapılan müracaata ilişkin listede bilgileri verilen 37 adet hak sahiplerine (kullanıcılara) fiili kullanım alanları doğrultusunda 6292 Sayılı Kanunun 8. Maddesince doğrudan satışlarının yapılması ile ilgili raporu; Plan ve Bütçe Komisyonunun Belediyemiz mülkiyetinde bulunan 7 adet parselin satışı ile ilgili raporu; Plan ve Bütçe Komisyonunun Ovacık Mah. Sancak Cad. No:2’de bulunan Ovacık Bilgi Evinin 50 m² lik alanın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisi ile ilgili raporu; Hukuk Dilekçe Tetkik ve İsimlendirme Komisyonunun Belediyemiz sınırları içerisinde yeni yapılan 10 adet parkların isimlendirilmesi ile ilgili raporu; İmar Komisyonunun O.Yılmaz Mah. 2461 ada 2 nolu parselde hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili raporu; İmar Komisyonunun Osmanyılmaz Mah. 449 ada 15 nolu parsel ve H.Halil Mah. 189 adanın güney ve güney-batı kesimindeki tescilsiz alanda hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili raporu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin 7 ve 8. Sırasında yer alan İmar Komisyonunun Osmanyılmaz Mah. 2435 ada 4, 2436 ada 1, 2 ve 3 nolu parsellerde hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği ile ilgili raporu ve İmar Komisyonunun Cumhuriyet Mah. 3955 ada da hazırlanan uygulama imar planı değişikliği ile ilgili raporu oy çokluğuyla kabul edilerek karara bağlandı. Gündemin teklifler kısmında yer alan maddeler görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildiği Aralık ayı meclis toplantısında meclis üyelerinin gündem dışı sorularını cevaplandıran Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz; Türk kadınına seçme ve seçilebilme hakkının verilişinin 86. Yıl dönümü vesilesiyle meclisin kadın meclis üyelerine çiçek takdim etti. Gebze Belediyesi 2021 yılı Ocak ayı meclis toplantısı 5 Ocak Salı günü saat 15’te GKM salonunda yapılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    İlkem Gazetesi