İlkem Gazetesi

Hedef Sıfır Atık

Hedef Sıfır Atık
05 Mart 2020 - 12:56

Tuzla Belediyesi ‘Sıfır Atık’ projelerini uygulamaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde, ülke genelinde yürütülen ‘Sıfır Atık’ hedefine yönelik olarak Tuzla’da da projeler geliştiriyoruz.

Tuzla Belediyesi tarafından yürütülen sıfır atık projelerin en önemli ayağını ise eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları oluşturuyor. Özellikle öğrencilerin eğitimine öncelik veren Tuzla Belediyesi, ortaöğretim öğrencileri için seminerler düzenliyor.

Okulların konferans salonlarında verilen seminerlerde “ her atık çöp değildir” sloganı ile geri dönüştürülebilir atıklar ve çöp arasındaki fark anlatılıyor. Ayrıca geri dönüştürülebilir atıkların sınıflandırılarak biriktirilmesinin ülke ekonomisine katkısına dikkat çekiliyor.

DOĞAYI SEVGİ KORUR

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sıfır atık projesi ve Tuzla Belediyesi tarafından bu doğrultuda yürütülen çalışmalarla ilgili olarak, geri dönüşümün önemine dikkat çekti. Başkan Yazıcı, “ Gelecek nesillerden emanet aldığımız dünyamızın yaşanabilir kalması için çevre bilinci oluşturmak hedefi ile eğitime özel önem veriyoruz. Doğayı sevgi korur diyerek okullarımıza ve öğrencilerimize çevre bilinci ile beraber doğa sevgisini işlediğimiz tematik eğitimler ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öğrencilerimizin bilinçlenmesiyle, ailelerin de bilinçlenmeye başladığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

Çevre bilinci ve doğa sevgisi sloganı ile yürütülen geri dönüşüm projeleri ve eğitimleri Tuzla geneline yayılarak kesintisiz devam edecektir.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi