İlkem Gazetesi

“HER KAMU ÇALIŞANI GÜÇLÜ BİREYLER HALİNE GELMELİ”

“HER KAMU ÇALIŞANI GÜÇLÜ BİREYLER HALİNE GELMELİ”
03 Mart 2021 - 19:54

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünyanın en önde gelen insan kaynakları kurumu olan Association for Talent Development (ATD) tarafından “The BEST” ödülüne layık görülen “Genç Yetenek Gelişim Programı”nı başarıyla tamamlayan 70 genç İBB çalışanına ödüllerini verdi. Genç çalışma arkadaşlarına “cesur bireyler” olmaları yönünde tavsiyede bulunan İmamoğlu, “Sadece bir kişinin emrini yerine getirme alışkanlığını ya da alıştırılmak istenen o ruh halini, bu ülkenin üzerinden söküp atmak adına, her kamu çalışanının güçlü bireyler haline gelmesi gerekir. Fikrini açıkça söyleyen, katılımcılığı en üst seviyeye taşıyan, ortak aklı en güçlü seviyede taşıyan o mekanizmayı, kamuda hep birlikte var etmemiz lazım” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kurum bünyesinde görev yapan 30 yaş altı genç çalışanları kapsayan “Genç Yetenek Gelişim Programı”nı başlatmıştı. İBB’nin farklı birimlerinde ve iştiraklerinde çalışan yaklaşık 2 bin genç, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz 4 Şubat’ta başlattığı program kapsamında sahaya çıkarak süt dağıtmış, çağrı merkezinde şikayet dinlemiş ve anayasa hukuku, kamu ihale yasası gibi konularda eğitim almıştı. Kurum içinde yoğun ilgiyle karşılanan ve “Gençliğimiz Var” sloganıyla başlatılan programa, daha sonra 1000 kişilik bir grup daha dahil olmuştu. Araya giren pandemi dönemi de süreci aksatmamış, ikinci grubun eğitim çalışmaları sanal ortamda gerçekleştirilmişti.

İlk programı başarıyla tamamlayan ve en yüksek puanları alan 70 İBB çalışanı, Saraçhane’deki Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen törenle ödüllerini aldı. Törene; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Genel Sekreter Can Akın Çağlar, tüm Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanları katıldı. Törende ilk konuşmayı yapan insan kaynaklarından sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Öztürk, genç mesai arkadaşlarına, “Yolunuz açık olsun. Türkiye’nin size ihtiyacı var” sözleriyle seslendi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi