İlkem Gazetesi

Irak’ın ilk sanal güvenlik şirketi RESCUER kuruldu

Irak’ın ilk sanal güvenlik şirketi RESCUER kuruldu
17 Eylül 2019 - 12:52

Irak’ın ilk sanal güvenlik firması RESCUER, müşterilerinin bilgi ve ağ güvenliğini Hacker’lara karşı koruma altına almak için ekibini oluşturdu.

Irak’ta bilgi ve ağ güvenliği konusunda şirketlere hizmet verecek olan RESCUER internet güvenlik Şirketi, müşterilerini Hacker’lara ve sanal siber saldırılara karşı koruyacak. RESCUER kurucularından Fatihi Mahmood Ismael, yaptığı açıklamada, Irak’ta internet güvenliği yok denilecek kadar savunmasız bir şekilde olduğundan dolayı  virüsler ve server’lerin hack edilmeye başlanmasından sonra, internet ortamında güvenliğe ihtiyaç olduğunun anlaşıldığını söyledi.

RESCUER kurucularından Fatihi Mahmood Ismael, İnternetin herkese açık bir platform olduğuna işaret ederek, “Bizlerin hesaplarına bile zaman zaman saldırı girişimleri olabiliyor tabi bizim gibi bu alanda güvenliği had safhada olan bir firmanın network’lerine saldırmak bir intihar girişimi tarzında oluyor çünkü bırakın kendi makinelerimizi ve hesaplarımızı bizler müşterilerimizin de networklarını  yüksek seviyede koruma altına alırız. Tabi kendilerini tatmin için girişimlerde bulunabiliyorlar lakin RESCUER ekibimizin yüksek koruma zırhı karşısında yapabilecekleri hiçbirşey olamayacağını kısa sürede anlamış oluyorlar.

Sanal saldırılara karşı güvenlik zırhı

Irak’ın ilk firewall-Güvenlik duvarı, güvenli tanılama sistemi, ağ güvenlik taraması ve güvenli özel sanal ağ sistemi’ni uygulayan RESCUER, hizmet verdikleri kuruluşları, sistemlerindeki açıkları ortaya çıkararak tehditlerden koruyacak ve gerekli önlemleri sunacak.

Fatihi Mahmood Ismael yönetimindeki RESCUER ekibi, kurum ve sistemle ilgili bilgiler toplandıktan sonra sistemdeki potansiyel zayıf noktaları tespit etmek için hedef sistemlere karşı güvenlik duvarını oluşturup tehlikeleri bertaraf ediyor.

Ardından sistemdeki açıkları tespit eden RESCUER ekibi, güvenlik açıkları ve önlemleri müşteri ile birlikte inceleyip kurumsal önceliklerin belirlenmesini hedefleyen aksiyon planı öneren RESCUER, hizmet verdiği kurumun veya şirketin talebi doğrultusunda saldırı ya da sızmanın nereden ve kim tarafın yapıldığını da araştırıp sızmalara ve saldırılara karşı yüksek güvenlikli duvarı oluşturarak hizmet veriyor.

Şirketin hizmet verdiği kuruluşlar arasında Irak’ın köklü ve bilinen büyük firmaları var.

RESCUER kurucularından Fatihi Mahmood Ismael KİMDİR ?

 

Irak Kurdistan Bölgesel Yönetimine bağlı Duhok ili Zaxo ilçesinde 10-03-1999 doğumlu bekar olan Fatihi Mahmood Ismael, Irak Kürdistan Bölgesel yönetimine bağlı şehirlerde bilgisayar programcısı olarak sürdürdüğü alanında 7 yıllık deneyime sahip yenilikçi teknoloji anlayışı ile çalışmaktadır.

Ayrıca teknoloji ve yazılım çözümleri ile birlikte veritabanlarını yöneten Fatihi Mahmood Ismael, şirketlerin yanı sıra Hükümete bağlı kurumların, ağ sorunlarını teşhis etme ve çözüm geliştirme deneyimlerini RESCUER ekibi üyelerine de aktarmaktadır.

Ağ sistemlerinde geniş kapsamlı uzmanlık ve ana bilgisayar üzerinde çalışmaları devam eden Fatihi Mahmood Ismael web sayfası oluşturma ve tasarlama becerisi ile MySQL, Hadoop, Sybase ve MongoDB gibi veritabanı yönetim araçları ile çalışmalarını sürdürmektedir.  Web sayfası veya sosyal ağ için en iyi güvenliği sağlama yeteneği ile RESCUER şirketin kurucuları ve yöneticileri arasında.

 

 

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi