İlkem Gazetesi

İstanbul’da Temizlik Vakti

İstanbul’da Temizlik Vakti
05 Aralık 2020 - 20:30

İBB, sokağa çıkma yasağının uygulanacağı bu hafta sonu, 20 bin personeliyle İstanbul’a hizmet vermeyi sürdürecek. Otobüs, metro ve vapurlar, görevliler ve sağlık personeli için hizmet vermeye devam edecek. Şehir genelindeki bakım işleri ve projeler sürdürülecek. Hızır Acil, itfaiye, zabıta ile 153 Çağrı Merkezi de görev başında olacak. İSKİ, cadde ve meydanların boşalmasını fırsat bilerek, önemli yatırımları tamamlamak için çalışma başlatacak. Şehir genelinde bozuk yollar asfaltlanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Koronavirüs tedbirleri kapsamında 5 Aralık Cumartesi ve 6 Aralık Pazar günü uygulanacak sokağa çıkma yasağında birçok hizmetiyle İstanbulluların yanında olacak. Hafta sonu, her bir gün 20 bin personeliyle İstanbul’a hizmet vermeyi sürdürecek olan İBB, sağlık çalışanları ve zorunlu hizmet gören vatandaşlara yönelik olarak toplu ulaşımda seferlere devam edecek.

TOPLU ULAŞIM ÇALIŞACAK

İETT; hafta sonunda toplam 3 bin 200 araçla 28 bin sefer düzenleyecek. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması sürecinde İETT’ye bağlı tüm toplu taşıma araçları kendi hatlarında hizmet vermeye devam edecek. Her bir hatta mümkün olan en az sefer aralığı ile çalışılacak. Hastane bölgelerine ek seferler düzenlenecek. Cumartesi ve Pazar günlerinin her birinde bin 600 araç ile 14 bin sefer yapacak. Filoda yedek araçlar bekletilerek yoğunluk yaşanan noktalara kaydırılacak.

Metrobüs hattında kısıtlama boyunca sabah 06.00 ile 22.00 arasında 34G hattında 3 dakikada 1,34BZ hattında 10 dakikada bir sefer düzenlenecek. Saat 22.00 ile 06.00 arasında ise 10 dakikada 1 sefer düzenlenecek. Ayrıca hatta yedek araçlar bekletilerek anlık yoğunluklara müdahale edilecek. Hafta sonu, toplam 4.096 personelle hizmet verilecek.

Raylı sistemler, 06.00-24.00 saatleri arasında 15 dk. sefer sıklığı ile çalışacak ve 1.468 personel görev alacak. Hafta sonu sefer yapılacak hatlar şunlar: M1A Yenikapı-Ataköy/Şirinevler, M1B Yenikapı-Kirazlı, M2 Yenikapı-Hacıosman, M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir, M4 Kadıköy-Kartal, M5 Üsküdar-Çekmeköy, M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey, T1 Kabataş-Bağcılar, T4 Topkapı-Mescid-i Selam.

ŞEHİR HATLARI vapurları, uzun ve kısa Boğaz turları dışında, İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattı dahil olmak üzere tüm seferleri sürdürecek. Toplam 14 hatta, 909 sefer gerçekleştirecek. 63 gemiyle Cumartesi günü 41, Pazar günü 35 iskelede ve toplam 737 personelle deniz ulaşımı ihtiyacı karşılanmaya devam edecek. Vapur sefer saatlerine www.sehirhatlari.istanbul adresinden ulaşılabilir.

SAĞLIK VE CENAZE HİZMETLERİ AKSAMAYACAK

İBB Sağlık Daire Başkanlığı; 453 personelle hasta sevk ve refakat, araç sevk ve lojistik, darülaceze, evsiz vatandaşlara hizmet ile Tuzla Bahar Sitesi yönetimini sürdürecek. Cenaze hizmetlerinde 2060 personel ve din görevlisi yer alacak, 332 araç kullanılacak.

İBB iştiraki İSPER AŞ de Hızır Acil, Adalar İETT, Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezleri, İSMEK, Sahipsiz Hayvanların Rehabilitasyonu, Sosyal Hizmetler, İşletmeler Müdürlüğü, İSKİ, Kadın ve Aileye Yönelik Hizmetler, Kentsel Dönüşüm, Halkla İlişkiler, Hal Müdürlüğü, Evde Sağlık, Engellilere Yönelik Hizmetler, Darülaceze, Çocuk Etkinlikleri ve Cenaze Hizmetleri projelerinde 4.300 personelle İstanbul’un hizmetinde olacak.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi