İlkem Gazetesi

Misafir Edilen Evsizler

Misafir Edilen Evsizler
28 Aralık 2020 - 1:25

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, kış mevsiminin girmesinin ardından kaymakamlık ve belediye işbirliği ile otelde misafir edilen evsiz vatandaşları ziyaret etti. Başkan Yıldırım bu ziyaretin ardından esnafları ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte İstanbul Valiliği’nin koordinesinde ‘Kimse dışarda kalmasın, misafir edelim’ şeklinde bir çalışma başlatılmıştı. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal bugün, bu kapsamda misafir edilen vatandaşları ziyaret etti. Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Kaymakamlığı işbirliği ile otele yerleştirilen vatandaşları ziyaret eden Başkan Yıldırım, evsiz vatandaşlarla bir süre sohbet ederek dertlerini dinledi.

Otelden çıkışta soruları yanıtlayan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Kış mevsimin gelmesi ile birlikte Ümraniye’de sokaklarda kalan var mı diye bir süre önce denetleme yapılmıştı. Bu çalışmalar sırasında şimdilik 4 kişi tespit edildi.   O vatandaşlarımıza bir yer tutuldu ve onları misafir ediyoruz. Burada her türlü ihtiyaçları gideriliyor. İnşallah onlar da hayata kazandırılarak, iş sahibi yapılarak normal hayata dönmesi temin edilecek “dedi.

Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal ise, “İstanbul Valiliğimizin koordinesinde ‘Kimse dışarda kalmasın misafir edelim’ çalışması kapsamında bizler de, Ümraniye’de belediyemizle işbirliği şeklinde bu otelin belirli odalarını kiraladık. Her odada bir misafirimiz oluyor. Evsiz kardeşlerimizi burada misafir ediyoruz. Bu kardeşlerimize bir ev sıcaklığında, ev ortamında bir yer temin ettik. İnşallah bu soğuk kış günlerinde onları en iyi şekilde misafir ediyoruz. Bugünde belediye başkanımızla birlikte ziyaret ettik. Gayet de memnunlar. İnşallah onları da ilerleyen süreçte hayata entegreleri noktasında, iş imkanı da bulup ona göre de hayata entegre edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal, bu ziyaretin ardından esnafları ve bazı polis merkezlerini ziyaret etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi