İlkem Gazetesi

Öğretmenler Günü Özel Etkinlikle Kutlandı

Öğretmenler Günü Özel Etkinlikle Kutlandı
25 Kasım 2019 - 12:18

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde program düzenlendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen programın öncesinde Öğretmenler Günü Sergisi’nin açılışı yapıldı. Ardından Türk Telekom Şehit Murat Naiboğlu Anadolu Lisesi öğretmenlerinin düzenlediği program gerçekleştirildi.

Program süresince öğretmenler, şiir ve müzik dinletileri yaptı. Bir ülkenin kalkınmasının, ilerlemesinin eğitime yapılan yatırıma bağlı olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, “ Bir medeniyet tasavvurunuz var ise bu tasavvuru ilerletecek, geliştirecek olan öğretmenlerdir. Eğitimciler olarak çocuklarımızın sadece akademik alanda değil, sosyal, kültürel, spor alanlarında da gelişmesi için çalışıyoruz. Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olmaları için çaba gösteriyoruz. Belediyemizin destekleriyle 21 okulu daha eğitime açtık. Akıllı tahta gibi birçok ihtiyacını karşılıyoruz. Her geçen gün eğitimde daha iyiye gidiyoruz. Eğitim denince akan sular durur diyen, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Sayın Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e bundan dolayı çok teşekkür ederim.” dedi.

“Eğitimcilerimiz Sayesinde İnşallah Aydınlık Yarınlarımız Olacak ”

Programa katılan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Tüm eğitim camiamızın Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor; Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla yâd ediyorum. İlk emri “Oku!” olan bir medeniyetin evlatları olarak öğretmenlerimizin önemi aşikârdır. Öğretmen sadece çocuklarımıza öğreten değil; çocuklarımıza bir şahsiyet kazandıran, içlerindeki cevheri ortaya çıkarandır. Cahilliği korkutarak emek veren eğitimcilerimiz sayesinde inşallah aydınlık yarınlarımız olacak.” şeklinde konuştu.

Eğitim ve kültüre hassasiyet gösteren bir belediye oldukları için mutluluk duyduklarını belirten Başkan Keskin, “Bir öğretmene hak ettiği değeri vermeyen tüm medeniyetlerin geleceği karanlıktır. Biz Sultanbeyli Belediyesi olarak bunun bilincinde olup, maddi ve manevi anlamda eğitime destek sağlamaya devam ediyoruz. Zaman içerisinde de görüyoruz ki Sultanbeyli; eğitim anlamında kalitesini, başarısını gün geçtikçe artırıyor. Okul öncesi eğitimde de Sultanbeyli önemli bir sıçrama yaşadı. Ama yeterli değil. Okul öncesi eğitimi artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştireceğiz.” dedi.

İlçe Kaymakamı Metin Kubilay da eğitimle alakalı her türlü çalışmada maddi ve manevi desteğini esirgemediği için Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e ve Sultanbeyli Belediyesi’ne teşekkür etti. Emekli öğretmenleri temsilen Halim Özkul’a, eğitime katkılarından ötürü belge takdim etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi