İlkem Gazetesi

Sancaktepe Belediyesine Çifte Ödül

Sancaktepe Belediyesine Çifte Ödül
19 Kasım 2020 - 22:58

Marmara Belediyeler Birliği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödül Törenin de, Sancaktepe Belediyesi Afet Yönetimi kategorisinde Mobil ve Web Uygulama Destekli Kentsel Dönüşüm Stratejik Eylem Planı Hazırlanması ve Yönetişim ve Katılımcılık kategorisinde ise Başkan Sensin projesi ile çifte ödülün sahibi oldu.

Belediyelerin uyguladığı başarılı projeleri ödüllendirerek iyi uygulama örneklerinin tanıtılmasını ve yaygınlaştırılmasını amaçlayan yarışmaya üye belediyeler farklı kategorilerde toplam 381 proje ile katılım sağladı.

Yapılan değerlendirme sonucunda Sancaktepe Belediyesi, ülkemizin yerel yönetimler bazında en prestijli ödülü olan Altın Karınca ödüllerinde Afet yönetimi ile Yönetişim ve Katılımcılık kategorilerinde ödüle layık görüldü.

İstanbul’da gerçekleşen ödül töreninde konuşan ve her iki proje hakkında bilgiler veren Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü her iki Projenin bir ilk olduğunu ifade ederek “Afet Yönetimi kategorisinde Mobil ve Web Uygulama Destekli Kentsel Dönüşüm Stratejik Eylem Planı Hazırlanması projesinde Sancaktepe Belediyesi olarak ödüle layık görüldük.Proje kapsamında Kurumumuzda kullanmış olduğumuz Coğrafi Bilgi Sistemi uygulaması ile entegre ve ilişkisel veri tabanı mantığı ile çalışan masaüstü, web ve mobil destekli bir uygulama geliştirdik.Sahaya konusunda yetkin personeller ve kurumumuzun temin etmiş olduğu mobil cihazlar ile çıkıldı. Bu uygulama ile sahadan toplanan yapılara ait gözlemsel bilgiler girilerek oluşturulan formlar ve fotoğraflar, kurumumuzda bulunan CBS sunucusuna anlık olarak aktarılıp, ofiste web ve masaüstü CBS ürünlerimizde görüntülenerek eş zamanlı olarak yetkili kontrol mühendisleri tarafından kontrol edilmesi sağlandı. Bu sayede veriyi anlık olarak kontrol ederek sahaya yapılan anlık müdahalelerle doğru ve güvenilir veri toplanmasını hedefledik.

Yönetişim ve katılımcılık kategorisinde ödüle layık görülen BAŞKAN SENSİN projesi hakkında da bilgiler veren Başkan Döğücü Projenin hayat geçmesi ile birlikte mesaisinin büyük kısmını öğrencilerle birlikte geçirdiğini belirterek “Bu projedeki asıl amacımız; 15 gruba ayrılan 30 gencimize sadece Belediye hizmetlerinin planlama ve icrasını anlatmak değildi. İnsan ilişkilerinin yönetimi, yöneticilik meşakkatleri ve millete hizmet etmenin sorumluluğu ve keyfini de pratikte göstermek istedik.

Tüm kardeşlerim benimle de bir mesai günü geçirdiler. Geç saatlere kadar birlikte çalıştık. Sancaktepe için canla başla çalışmamıza

onlar da iştirak etti. Biz gençlerle güçlüyüz, biz onlarla birlikte bugünü inşa ederken, istikbalin ihyası için akıl ve alın teri döküyoruz” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi