İlkem Gazetesi

Sultanbeyli’de Arabalı Sinema Gecesi

Sultanbeyli’de Arabalı Sinema Gecesi
04 Haziran 2020 - 15:18

Koronavirüs döneminde online etkinliklerle ön plana çıkan Sultanbeyli Belediyesi, ilçe sakinlerini arabalı sinema gününde buluşturacak. Cumartesi gecesi yapılacak olan arabalı sinema etkinliğinde 7. Koğuştaki Mucize filmi seyirciyle buluşacak.

Salgın sürecinde birçok hizmetini online platforma taşıyan ve bu alanda hayata geçirdiği projelerle öncü olan Sultanbeyli Belediyesi 7 Koğuştaki Mucize Filmi ile arabalı sinema gecesi düzenliyor. 6 Haziran Cumartesi günü saat 21.00’de Mimar Sinan Mahallesi, Hikmetyar Caddesi üzerinde gerçekleşecek olan sinema gecesine ilginin yoğun olması bekleniyor.

Duygu Dolu Bir Film

7. Koğuştaki Mucize, 7 yaşındaki kızı ile aynı zekâ yaşına sahip bir babanın adalet arayışını anlatıyor. 1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo’nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova’nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir.

Etkinlikle ilgili değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, tüm hemşehrilerini sinema gecesine beklediğini ifade ederek, “Koronavirüs salgınıyla mücadelemize hız kesmeden devam ediyoruz. Bu süreçte birçok çalışmayı hayata geçirdik. Geçirdiğimiz salgın sürecinde hemşehrilerimizi sosyal mesafe kuralına uyarak güzel bir etkinlikte buluşturmayı istedik. Bu kapsamda düzenlediğimiz sinema gecemizde hem kurallara uyacağız, hem de hemşehrilerimizi duygu dolu bir filmle buluşturacağız. Ben herkesi bu güzel etkinliğimize arabasıyla birlikte davet ediyorum.” dedi.

Arabalı Sinema Günü Etkinliği;

Film: 7. Koğuştaki Mucize

Yer: Mimar Sinan Mahallesi

Tarih: 6 Haziran 2020 Cumartesi

Saat: 21.00

Alana girişler 3 noktadan yapılacak:

1 – Mimar Sinan Mahallesi, Hikmetyar Caddesi

2- Hikmetyar Caddesi, Ekin Sokak

3 – Hikmetyar Caddesi, Afganistan Sokak üzerinden girişler yapılacak.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi