İlkem Gazetesi

Sultanbeyli’de Eğitim Seferberliği

Sultanbeyli’de Eğitim Seferberliği
06 Kasım 2019 - 16:17

Sultanbeyli Kaymakamlığı Ömer Halisdemir Toplantı Salonunda Kaymakam Metin Kubilay  başkanlığında Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Dinç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, kamu kurum amirleri, muhtarlar ve okul müdürlerinin katılımıyla “Okul Öncesi Eğitim Seferberliği Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Kaymakam Kubilay, “Eğitim bizim en esaslı meselemiz. Eğitimle ilgili her hususu çok yakından takip ediyorum. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın eğitiminden ve güvenliğinden daha önemli bir konumuz yok. Eğitimle ilgili çalışmalara ciddiyetle bakıyoruz ve elimizden gelen ne varsa yerine getiriyoruz. Amacımız Sultanbeyli İlçemizi eğitimde marka kent haline getirmek. Hep birlikte çalışarak; alın teri, akıl teri dökerek ilçemizin eğitim çıtasını daha da yukarılara taşıyacağımıza inanıyorum.” dedi.

Kubilay şöyle devam etti: “İlçemizde Sayın Belediye Başkanımızın destekleriyle 2017 yılında başlattığımız “Okul Öncesi Eğitim Seferberliği” ile bu alandaki okullaşma oranını %40’lardan %70’lere çıkardık. Hedefimiz tabi ki %90’ların üzerine çıkmak, hatta %100’lere ulaşmak. Bugün burada düzenlediğimiz Okul Öncesi Eğitim Seferberliği Çalıştayındaki temel amacımız ise anaokulu çağında olan 5 yaş grubundaki öğrenci sayısı oranını %50’lerden %55’lere çıkarmak. Bu hedef doğrultusunda hep birlikte bugünden itibaren çalışmaya başlıyoruz. Bizler sizlerle birlikte olduğumuz her çalışmada başarılı olduk, bundan sonrada başarılı olacağız inşallah.”

Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Erkan Dinç’te programda yaptığı konuşmada okul öncesi eğitimin çocukların gelişimini olumlu yönde etkilediğini belirterek, belediye olarak okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirilen birçok projeye destek olduklarını dile getirdi.

Programın son bölümünde ise katılımcılar okul öncesi eğitim konusundaki fikir ve görüşlerini dile getirip, sorularını sordular.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi