İlkem Gazetesi

ÜMRANİYE’DE BİR GENÇLİK PROJESİ DAHA

ÜMRANİYE’DE BİR GENÇLİK PROJESİ DAHA
31 Ağustos 2021 - 18:54

Ümraniye Belediyesi’nin gençlere yönelik çalışmaları devam ediyor. Başkan İsmet Yıldırım göreve geldiği Nisan 2019’dan bu yana gençleri önceleyen birçok proje ve çalışmayı hayata geçirdi. Her fırsatta gençlerle farklı etkinliklerde bir araya gelen Başkan Yıldırım’ın talimatıyla, gençlerin kültürel, sosyal ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak olan Gençlik Atölyeleri’nin yapım çalışmaları başladı.

Ümraniye Millet Bahçesi’nde yapımına başlanan Gençlik Atölyeleri’nde; robotik kodlama, yazılım, eğitim sınıfları, sanat atölyesi, müzik atölyesi, hobi akıl oyunları ve kitap kafe gibi mekânlar oluşturulacak. Projede ayrıca; sinema ve seminer salonu, açık hava etkinliklerinin yapılması için de amfi tiyatro ve açık spor alanları yer alacak. Atölye çalışmaları, iki kattan oluşan dört binada gerçekleştirilecek.

Gençlik Atölyeleri’nin yapım çalışmaları tamamlandığında gençlerin sosyalleşmelerine ve farklı alanlarda bilgi sahibi olmalarına katkı sağlayacak ve tüm Türkiye’ye örnek teşkil edecek önemli bir tesis olacak. Proje tamamen, Millet Bahçesi’nin doğal yapısına uygun şekilde ahşap ve doğal tuğla kaplamadan yapılacak.

Gençlik Atölyeleri ile gençlerin; temel bilgi ve farkındalık düzeylerini artırmaları, çeşitli konularda kişisel becerilerini geliştirmeleri ve aynı zamanda farklı bakış açılarıyla sorgulama becerilerini güçlendirmeleri amaçlanıyor.

“Biz yatırımımızı binalara değil, gençlerimize yapıyoruz”

Başkan İsmet Yıldırım konuyla ilgili yaptığı açıklamada. “Gençlerimiz için önemli bir projeyi tamamlayıp, yakında hizmete açacağız. Yavrularımız, Millet Bahçemizde doğayla iç içe, hem kendilerini geliştirip hem de nitelikli vakit geçirecek. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin sosyal ve kültürel olarak gelişimine büyük önem veriyoruz. Biz yatırımımızı binalara değil, gençlerimize yapıyoruz. Böylelikle onların, kötü alışkanlıklardan uzak durmalarına da önemli katkı sağlıyoruz. Bu atölyeler, Ümraniyeli gençlerin en sevdiği mekân olacak” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi