İlkem Gazetesi

Yabancı Öğrencilerin Türkiye’de Eğitim Görmesi Artık Daha Kolay

Yabancı Öğrencilerin Türkiye’de Eğitim Görmesi Artık Daha Kolay
Bilal Parlak( ilkemgazetesiyonetim@gmail.com )
07 Ağustos 2018 - 17:42

Türkiye eğitim alanında son yıllarda ismini dünyada duyuran önemli bir ülke konumuna gelmiştir. Öğrencilere sağladığı kolaylıklar, eğitim kalitesinin günden güne artması ve yaşam standartlarının yükselmesi; üniversite eğitim için yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye’yi tercih etmesinde etkili olan unsurlar arasında yer alıyor. Öğrencilere burada her türlü desteği sağlamak ise Danışmanlık firmalarına düşüyor. Alanında öncü olan Studylineturkey, yabancı öğrencilerin; kaliteli, güvenilir ve yüksek standartta danışmanlık hizmeti vererek eğitimlerinde destek oluyor.

170’in üzerinde üniversite bulunan Türkiye’de tüm üniversiteler; kaliteli eğitimleri, sosyal hayatın içindeki kampüsleri ve birçok farklı imkânıyla hem Türk öğrencilerin hem de yabancı uyruklu öğrencilerin hayata hazırlanmasında ve mesleki yeterliliklerini kazanmasında önemli rol oynuyor. Eğitimde verimliliğin artmasıyla Yurt dışından Türkiye’ye gelen yabancı öğrenci sayısında da ciddi bir artış olduğu gözlemleniyor. Burada öğrencilerin işlemlerini yapmak için Yurtdışı Danışmanlık firmaları önemli rol üstlenmekte. Studyline Türkiye’ye gelen yabancı öğrencilere daha rahat eğitim almaları, barınma ve burs imkânları ile hizmet vermekte.

Türkiye Eğitimin Yeni Üssü Oluyor

Türkiye, 2003 yılından bu yana öğrenci performansının arttırılması ve eşitliğin artması açısından Eğitim sektörü önemli ölçüde gelişme sağlamıştır. Türkiye’deki sosyo-ekonomik gelişmeler, okullardaki müfredatlarda yapılan yenilikler, eğitim ve öğretim materyallerinin modernize edilmesi, ulusal ve uluslararası değerlendirme ve izleme sistemlerinin iyileşmesiyle doğru orantıda eğitimde verimlilik artmış ve bunun sonucu olarak önemli ölçüde iyileşme sağlanmasıyla birlikte Türkiye’de Eğitim sektörü Yurt dışından öğrenci gelmesi noktasında potansiyelin arttığı gözlemlenmekte. Yurt dışından Türkiye’ye gelen öğrencilere danışmanlık yapan ve sektöründe öncü olan firmalardan biri de Akkam Eğitim Danışmanlık olarak faaliyet gösteren Studylineturkey.

Studylineturkey, Kaliteli, güvenilir ve yüksek standartta danışmanlık hizmetiyle yurt dışından Türkiye’ye eğitim görmek için gelen öğrencilere hizmet vermekte. Takip Medya Grup olarak Studylineturkey’nin verdiği hizmetler, öğrencilere sunduğu imkân ve kolaylıkların yanı sıra sistemin işleyişi hakkında Studylineturkey yetkilisiyle röportaj gerçekleştirdik.

Studyline Tanıtırmısınız?

İstanbul Bahcelievler de Akkam Eğitim Danışmanlık olarak faaliyet göstermektedir. Yurt dışından özellikle Türk dünyasından Türkiye deki Üniversitelerde eğitim görmek isteyen öğrenciler arasında aracılık hizmeti vermektedir.

Misyon ve Vizyonunuz nedir?

Misyonumuz;

Dünyanın neresinde olursa olsun, bir öğrenci Türkiye’de eğitim almak istiyorsa; O öğrenciye ulaşmayı, Türkiye’yi ve Üniversitelerimizi tanıtmayı, onun bu isteğini yerine getirmeyi kendimiz için görev kabul ediyoruz. Eğitimci kimliğimiz ve birikimlerimizle bunun için çalışıyoruz.

Vizyonumuz;

Globalleşen eğitim dünyamızda, Türk üniversitelerinin uluslararası öğrenci sayısını artırarak, Kültürel zenginliğin oluşmasına ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamayı amaç ediniyoruz. Hem de, öğrenciden hizmet bedeli almayarak, öğrenci dostu, lider bir firma olmak gayemizdir

Sistem Nasıl Çalışmaktadır?

Öğrenci, Studylineturkey. com web sitemize girerek, anlaşmalı olduğumuz Üniversiteleri inceler, kararından sonra buradaki formu doldurur. Bu formda kişisel bilgileriyle öğrenim görmek istediği üniversiteyi, bölümü, öğretim dilini belirtir, dokümanları yükler ve bize gönderir.

Form bize ulaştığında ilgili üniversiteye başvurarak, üniversitenin ön kabul mektubu göndermesini sağlarız. Bu ön kabulü alan öğrenci, üniversitenin kendi hesabına yatırmasını istediği ön ödemeyi yaparak, dekontu gönderir. Devamında, üniversite kesin kabul mektubunu gönderir.

Bununla, öğrenci kendi ülkesindeki Türk elçiliğine başvurarak, vizesini alır, Türkiye’ye gelir, kaydını tamamlar ve öğrenimine başlar.

Diğer Acentalardan Farkınız Nedir?

Biz, öğrenci bazlı çalışmaktayız. Gücümüzü, dürüstlüğümüz ve yıllardır, Türk üniversitelerinde öğrenim görmelerine vesile olduğumuz çok sayıda öğrencinin memnuniyetinden almaktayız. Biz hizmet bedelimizi öğrenciden değil, üniversiteden almaktayız.

Ayrıca, çok sayıda öğrenci verdiğimiz için, öğrenciler için burslu öğrenim görmelerini sağlamaktayız. Özetler isek; hem öğrenciden hizmet bedeli almayıp hemde burs sağladığımız İçin öğrenciler bizi tercih etmektedir.

Son Olarak Öğrencilere Ne Söylemek İstersiniz?

Bazı üniversiteler kayıtlarını Ağustos. Sonunda bitiriyor. Bazıları 15 Eylül, çok azıda eylül sonuna kadar kayıt alıyor.

Öğrencilerimizin bir an evvel sitemize girerek, öğrenim görecekleri üniversiteyi ve bölümü belirleyip formu doldurarak bize göndersinler. Biz de gereğini yapalım. Çünkü çok az zaman kaldı. Tüm öğrencilerimize ve ailelerine selam, sevgi ve saygılarımı arz ediyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi