İlkem Gazetesi

Yeni Park Çevre Elçileriyle Açıldı

Yeni Park Çevre Elçileriyle Açıldı
28 Haziran 2021 - 14:17

Sultanbeyli Belediyesi örnek bir uygulama başlattı. Doğayı koruma amacıyla bir araya gelen Çevre Elçileri artık parklarda görev alacak. İlçeye kazandırılan Nasreddin Hoca Kent Parkı’nın açılışı Çevre Elçisi gençlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Doğaya ve yeşile yönelik çalışmalarıyla takdir toplayan Sultanbeyli Belediyesi, ilçeye bir yaşam alanı daha kazandırdı. Amasya Caddesi üzerinde inşa edilen Nasrettin Hoca Kent Parkı, parkları ve doğayı korumak için bir araya gelen çevre elçilerinin katılımıyla açıldı. Çok amaçlı saha, yürüyüş yolları, farklı yaş gruplarına uygun oyun alanları, mücadele parkuru, açık hava spor aletleri, kamelyalar ve piknik alanlarının yer aldığı kent parkında vatandaşlar çevre elçileriyle doğayı koruma konusunda hem bilinçlenecek hem de keyifli vakit geçirecek.

Çevre Elçileri Görev Başında

Çevreye duyarlı onlarca genci bir araya getiren Sultanbeyli Belediyesi ilçede bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Çevre Elçileri adını alan gençler, daha yaşanabilir bir dünya amacıyla doğayı korumaya yönelik çalışmalar yapıyor. Sultanbeyli Belediyesi de Çevre Elçileri’nin bu yöndeki faaliyetlerine destek oluyor. Geçtiğimiz günlerde belediye, çevreye yönelik eğitim ve etkinliklerin yer aldığı bir kamp düzenledi. Kampa katılan elçiler, doğayla iç içe olmanın tadını çıkarırken aldıkları eğitimlerle farkındalık oluşturdu. Çevre elçisi olmak isteyen yeni gönüllüler www.cevreelcisi.com adresine girerek başvuru yapabilir.

Çevre Elçileriyle birlikte Nasreddin Hoca Kent Parkı’nın açılışını gerçekleştiren Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “İlçemize kalıcı yatırımlarla hizmet etmeye devam ediyoruz. Hemşehrilerimizin ve çocuklarımızın mutlu vakitler geçireceği yeni yaşam alanları oluşturuyoruz. İlçemizin gençlerinden oluşan Çevre Elçileri ile birlikte projemizin açılışını gerçekleştirdik. Doğaya duyarlı, tabiatı seven ve koruyan gençlerimizle bu açılışı yapmanın sevincini yaşıyoruz. Hemşehrilerimize nefes aldıracak bu projemizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Sultanbeyli’ye daha fazla yeşil alan kazandıracaklarını, ilçede yarınlarını düşünen bilinçli gençlerin yetiştiğini belirten Başkan Keskin, Mesire Alanı’nın hızla tamamlandığını ve Millet Bahçesi projesinde de yakın zamanda çalışmaların başlayacağını ifade etti.
Parkın açılışına katılan İlçe Kaymakamı Metin Kubilay konuşmasında “Sultanbeyli’de yeşil alanlar ve çevreye yönelik yararlı faaliyetlerin gerçekleştirilmesi bizi oldukça memnun ediyor. Doğaya duyarlı Çevre Elçisi gençlerimize ve bu faaliyetleri gerçekleştiren Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e çok teşekkür ediyor, Nasreddin Hoca Kent Parkı’mızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi