İlkem Gazetesi

AYGAD’dan Muhteşem ‘Altın İmza’ Gecesi

AYGAD’dan Muhteşem ‘Altın İmza’ Gecesi
11 Ocak 2020 - 20:31

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği’nin (AYGAD) her yıl ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde düzenlediği ‘Altın İmza’ gecesi sanat camiasından spor camiasına kadar büyük ilgi gördü. Gecede konuşan AYGAD Başkanı Işıkdağ, bir toplumun kültürünü ve değerlerini gelecek nesillere aktarmada en büyük görevin basına düştüğünü söyledi.

AYGAD ‘Altın İmza’ ödülleri Maltepe Elite World Asia Otel’deki görkemli programla sahiplerini buldu. Medya sektörünün prestijli sivil toplum kuruluşlarından biri olan AYGAD bu yıl da birbirinden seçkin konukları ağırladı.

“Basının Rolü Çok Büyük”

Ödül töreni öncesi programın açılış konuşmasını yapan AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ, gazetecilerin zorlu şartlar altında görevlerini yapmaya çalıştığını hatırlattı. Işıkdağ, “Medya etik ve ahlaki durumu, toplumun diğer katmanlarına da yansır. Zira bir toplumun kültürü, tarihi, dil ve diğer etkenleri etik değerleri biçimlendirilir. Bir toplumun kültürü, tarihi, sosyal durumu, ahlak ve etik değerlerini gelecek nesillere aktarmak için basın ve medyanın önemi büyüktür” dedi.

Bakan Yardımcısı: Devletinize Sahip Çıktınız

Ödüle layık görülen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz ise teknolojik gelişmelerin gerçek gazetecilerin önemini vurguladığına dikkat çekti. Yavuz,”Sizin gibi ülkesinin yanında olan insanların kıymetini her gün görüyoruz ama en çok da 15 Temmuz’daki dik duruşunuzla, sağlam duruşunuzla ülkemize nasıl sahip çıktığınızı kamuoyunda gösterdiniz ve toplumumuza, devletimize sahip çıktınız” diye konuştu.

Vekil Boyraz: Gazeteciler Fedakar

AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, gazetecilerin millet için fedakarlık gösterdiğini vurguladı. Boyraz şöyle dedi: “Ben inanıyorum ki bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ilkeli bir duruşuyla doğru haberi milletle buluşturmak adına, alın terini, emeğini seferber eden gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum. Bu ödülü biz burada huzur içinde olalım diye cepheden cepheye koşan Mehmetçiklerimiz adına alıyorum” dedi. Törende ödül alan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ise şunları söyledi: “AYGAD, yerel medyanın güçlenmesi için önemli bir misyon üstlendi. Medyanın varlığı biz siyasetçiler için oldukça önemli. Halkımızın gözü kulağı olan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

Gecede Türk siyaset tarihinde eşi görülmemiş bir başarıya imza atan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’de ödül aldı. Tekin’de gazetecilerin gününü kutlayarak böylesi önemli bir ödüle layık görüldüğü için teşekkür etti.

Türkiye’nin dünya kamuoyunda daha sağlıklı tanıtılması ve başarılı yurt dışı haberlerinden dolayı AA da ödüle layık görüldü. Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı adına, ödülü AA İstanbul Haberleri Editör Vekili Cemal Coşkun aldı.

İşte Altın İmza Ödüllerinin Sahipleri:

AA Genel Müdürü Şenol Kazancı, TRT spor yorumcusu Erdoğan Arıkan, Kök hücre, gen hücre ve kanser konusunda araştırmalar yapan Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fikrettin Şahin, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Korkmaz Karaca, Milliyet Gazetesi spor yazarı Aksal Yavuz, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Milli karateci Alparslan Yamanoğlu, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Bilecik Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Dünya Ticaret Merkezleri Birliği Başkanı Mirze Şimşek, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, İnternethaber Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık, Radyocu Yusuf Erbaş, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İş insanı Arzu Yılmaz, TRT Haber spikeri Fuat Kozluklu, Show TV Ana Haber Spikeri Ece Üner, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Program sunucusu Melih Altınok, Programcı Didem Arslan Yılmaz.”

Geceye İstanbul Valiliği Basın Müdürü Muammer Karadeniz’de katıldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi