İlkem Gazetesi

BAŞKAN AKTAŞ, MUHTARLARLA BULUŞTU

BAŞKAN AKTAŞ, MUHTARLARLA BULUŞTU
Bilal Parlak( ilkemgazetesiyonetim@gmail.com )
19 Ekim 2018 - 12:48

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Bursa’da görev yapan muhtarlarla bir araya geldi. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) gerçekleşen buluşmaya, 17 ilçenin muhtar dernek başkanları ile yönetim kurulu üyeleri katıldı. Türkiye’de muhtarlığın vatandaşın her türlü sıkıntısına çözüm üreten ulvi bir merkez olduğunu kaydeden Başkan Aktaş, “Derdi olana çare oluyorsunuz. Bu açıdan muhtarlık makamını çok değerli buluyorum. Bazı küçük dokunuşlar, farklı güzellikler ortaya çıkarır. İşin odak noktasında çok hayırlı bir görev icra ediyorsunuz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde muhtarları unutmadı. Merinos AKKM Muradiye Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyonda, Bursa’da görev yapan muhtar dernek başkanları ile yönetim kurulu üyeleri keyifli bir gece geçirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’ın da katıldığı etkinlikte, en yaşlı ve en uzun görev yapan muhtarlar ile en genç muhtar plaketle ödüllendirildi. Gecede, Altıparmak ve Davutdede mahallelerinin kadın muhtarları da onur plaketi aldı.

“SINIRLI İMKÂNLARA RAĞMEN…”

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’da görev yapan tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutladı. Muhtarların ‘sınırlı imkanlara rağmen’ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teşvikiyle bölgelerinde hizmet etmek için olağanüstü gayret sarf ettiğini, buna belediye başkanlığı süresince yakından şahit olduğunu belirten Başkan Aktaş, “Hem devlet hem millet nezdinde büyük değeriniz var. Bütçeniz ve ekipmanınız yok ama sizden çok şey isteniyor. Parası biten de alt yapı sıkıntısı olan da komşusuyla tartışan da sizi buluyor. Herkes sizden hesap soruyor ve bir şekilde derdini sizde dindirmeye çalışıyor. Bu kolay şey değil. Sizlerle birlikte 14,5 yıl çalıştığım için yaşadığınız psikolojiyi az çok biliyorum. Bu açıdan muhtarlık makamını anlamlı buluyor, görevlerinizde başarılar diliyorum” diye konuştu.

“BİR DÖNEME DAMGA VURDULAR”

Başkan Aktaş, küçük dokunuşlarla büyük güzellikler ortaya çıkartan muhtarların verdikleri hizmetlerle insanların hayatlarına ilmek ilmek işlediğini ifade etti. 5-6 ay sonra yerel seçimlerle birlikte muhtarlık seçimlerinin de yapılacağını, seçimlerin ardından görevine devam edenlerin ya da bırakanların olacağını vurgulayan Başkan Aktaş, “Gönlünden göreve devam etmek geçenlere, muvaffakiyetler diliyorum. Devam etmeseniz bile bir döneme damganızı vurdunuz. Yıllar geçecek ve sizi anacaklar. Anılmak için çok güzel bir makam muhtarlık. Biz de 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü fırsat bildik ve sizlerle bir araya geldik. Müthiş bir sinerjiniz var. 1058 mahallenin muhtarlarının her biri, bizim için aynı derecede önemli. Bu güzel şehirde yaşayan insanlar olarak; ne işle uğraşırsak uğraşalım, ister muhtar olalım ister ticaretimizi yapalım ama muhabbetimiz devam etsin” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi