İlkem Gazetesi

CHP’den Soru Önergesi

CHP’den Soru Önergesi
08 Ocak 2020 - 16:31

Sultanbeyli Belediye Meclis Üyeleri Sultanbeyli’de mülkiyet sorunun ne aşamada olduğunu ve tapuların dağıtılmasını meclis gündeme getirdi.

CHP’li belediye meclis üyeleri; Turan Döven, Adem Seyitoğlu ve Mehmet Emin Ensari’nin imzasıyla 2020’nin ilk meclis toplantısında verilen soru önergesinde; “Sultanbeyli köy statüsünden çıkartılmış 1 Aralık 1987’de belde olmuştur. 26 Aralık 1989 yılında ilk yerel seçimlerde Sultanbeyli belde olarak seçime girmiştir. 3 Haziran 1992 yılında 21247 sayılı bakanlar kurulu kararı ile ilçe olmuştur ve o günden sonra 1994, 1999,2004,2009,2014 ve 2019 yılları yerel ve genel seçimlerde Sultanbeyli’nin mülkiyet sorunu birinci gündemi oluşturmuştur her yerel seçimde ilçemizdeki tüm partilerden belediye başkanı adayları tapu sıkıntısı olduğu ve kazanırsa çözeceğini söylemişlerdir 2004,2009,2014 ve 2019 seçimlerini Ak parti kazanmış olmasına rağmen ve halen sıkıntı devam etmektedir. Verilen vaatler yerine getirilememiştir.

Sultanbeyli’nin 2 tür sorunu vardı. Birincisi 2 B den oluşan arazi sorunu. Bir iki mahallede problemli bir kaç parselin haricinde bu sorun giderildi 2 B tapularını aldı kaldı hisseli tapulu yerler. Yıllardır her seçimde tapu sözü verilmesine rağmen kangren haline gelmiş olan sorun  vatandaşımız tapusunu alabilecek mi? Hisseli parsellerde Mülkiyet sorunu çözülmesi vatandaşa tapusu verilmesidir

Buradan belediyemize soruyoruz

 1.mülkiyet sorunu ne aşamada

2.Tapular ne zaman dağıtılacak

3.Hangi usul ve yöntem neye göre belirlenecek

4. Cadde sokak bedeli ayrı ayrı belirlendi mi?

Hangi mahalle, cadde, sokaklar, hangi rayiç bedele göre düzenlenecek bu konudaki çalışmalar ne aşamadadır tarafımıza yazılı verilmesini yüce meclisin bilgilerine gereğini için makama  Saygılarımızla arz ederiz” ifadeleri kullanıldı.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi