İlkem Gazetesi

“Gazetecinin Yandaşı Candaşı Olmaz, Etik Kurallara Uyalım”

“Gazetecinin Yandaşı Candaşı Olmaz, Etik Kurallara Uyalım”
23 Ekim 2019 - 17:36

Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (AYGAD) Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçiklerimize destek olmak amacıyla, Türk Kızılay’ı ile işbirliği yaparak kan bağışı kampanyası düzenledi. Programda konuşan AYGAD Başkanı Işıkdağ, “Gazetecilik mesleğinin yandaşı ve candaşı olmaz, olamaz. Biz gazeteciler, halkın haber alma özgürlüğünü yerine getirmekle yükümlüyüz. Bu mesleği, başta etik kurallara uyarak yapmak zorundayız” dedi.

AYGAD yönetimi, önce Kartal’da bulunan Kasabalı Restaurant’ta kahvaltı etkinliği düzenledi, ardından üyeleriyle birlikte kan bağışında bulundu.Kahvaltı etkinliğine Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, AK Parti Kartal İlçe Başkanı yardımcısı Aydın Yavuz, AK Parti Kadıköy İlçe Başkan Yardımcısı Fırat Aydın, AYGAD eski Başkanı Ümit Kahyaoğlu, Kartal Gazeteciler Derneği Başkanı M. Selim Akdoğan, çok sayıda ulusal ve yerel medya çalışanı gazeteciler katıldı.

“Terörün Rengi, Dili, Irkı Olmaz”

Ahmet Işıkdağ şöyle konuştu: “Ülkemizin ve milletimizin oldukça sıkıntılı bir dönemden geçtiği, Ordumuzun Barış Pınarı Harekatı nedeniyle seferde olduğu ve bizlerin desteğini  beklediğinin bilincindeyiz. Kahraman Mehmetçiğimize başarılar diliyor, hiç bir askerimizin ve vatandaşımızın ayağına taş değmemesini umut ediyoruz. Kahraman askerimize ve o bölgede görev yapan meslektaşlarımıza can sağlığı diliyoruz. Harekatın ilk günlerinde teröristlerin açtığı ateş sonucu bazı meslektaşlarımız yaralandı. Bu vesile ile Barış Pınarı harekatında şehit olan Asker ve sivillerimize Allah’tan rahmet, tüm yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Hepimiz biliyoruz ki terörün; dini, dili, ırkı, rengi ve milliyeti olmaz. Kanunun yetkilendirdiği kişiler dışında eline silah alan, devletlerin yasalarına karşı çıkan ve bu anlamda çocuk yaşlı, erkek kadın, sivil ya da kolluk kuvvetlerini ayırmadan acımasızca katleden her eylem bir terör faaliyetidir. Bu nedenle her türlü terör eylemini kınıyor ve sonuç alıncaya kadar mücadelemizi sürdürüyoruz. Biz dünyada barışın hakim olması için savaşırız. Çünkü biz dünyaya medeniyeti, insanlığı ve barışı dağıtan erdemli bir neslin torunlarıyız. Bu gün ülkemizin güvenliği için verdiğimiz mücadeleye karşı bize insanlık dersi vermeye çalışanların, atalarından aldıkları barbarlık mirasını nasıl devam ettirdiklerini çok iyi biliyoruz.”

Işıkdağ şöyle devam etti: “Yerel gazetecilerin, ofis, matbaa, teknik donanım ve personel sorunları vardır. Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği olarak, meslektaşlarımızın yaşadığı sıkıntıların bilincindeyiz. Bu sorunların giderilmesi ve meslektaşlarımızın daha huzurlu ortamda işlerini yapabilmeleri için tüm gücümüzle çalışmaktayız. Geçtiğimiz ay Yalova’da yaptığımız Çalıştay’da meslektaşlarımızın sorunlarını masaya yatırdık. Bu konuda uzman arkadaşlarımızı Çalıştay’a davet ederek, mesleki gelişmelerine katkıda bulunmaya çalıştık.”

Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ise, “Gazetecilerin, ordumuzun böylesi önemli bir görevdeyken yaptığı bu anlamlı kampanya tüm sivil toplum kuruluşlarına örnek olmalı. Kahraman Mehmetçiğimize başarılar diliyorum” dedi.

Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay da AYGAD yönetimini kutlarken, “Askerimize güç kuvvet diliyorum. Gazetecileri de bu anlamlı hareketlerinden dolayı kutluyorum. Barış Pınarı Harikatı’nda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor ve onlara asker selamı yolluyorum” şeklinde konuştu ve ardından asker selamı verdi.

CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi de AYGAD’ın anlamlı bir kampanyaya imza attığını belirterek “Gazetecilerin bu tarz organizasyon yapmaları çok güzel. En kısa zamanda ben ve ilçe yönetimim de sizlerle ortak bir organize yapıp kan bağışı kampanyasını tekrarlayacağız” diye konuştu.

Kahvaltıdan sonra AYGAD Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda gazeteci, Kızılay Marmara Bölge Müdürlüğü’ne giderek kan bağışında bulundu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi