İlkem Gazetesi

Gençler Kariyerlerini Planlıyor

Gençler Kariyerlerini Planlıyor
14 Şubat 2020 - 22:49

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen “Gençler Rektörlerle Buluşuyor” programı, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Program kapsamında İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, üniversiteye hazırlanan öğrencilerle buluştu.

Sultanbeyli Belediyesi, gençleri merkeze alan programlar düzenlemeye devam ediyor. Belediye, üniversiteye hazırlanan öğrencileri kariyerlerini doğru bir şekilde planlamaları için rektörlerle buluşturuyor. “Gençler Rektörlerle Buluşuyor” programı kapsamında ilk söyleşi Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşiye katılım oldukça fazla oldu. Verimli ve keyifli dakikaların yaşandığı söyleşide Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Üniversitesi hakkında bilgiler verdi, gençlerin sorularını içtenlikle cevapladı.

Gençlerle söyleşi gerçekleştirmenin güzel olduğunu ifade eden Ak, “Bizim asli görevimiz gençlerle birlikte olmak. Böyle verimli bir program organize ettiği için Sultanbeyli Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Sultanbeyli, gençlerin ümitlerinin yeşerdiği, Türkiye’nin iddiası olan bir ilçe. Nüfusumuzun büyük bir kısmı genç nüfustan oluşuyor. Yani büyük bir beşeri sermayemiz var. Bu sermayemiz, gelecek adına gururumuz ve ümidimiz. Siz gençlerimizin de burada bulunması bize kararlılığınızı gösteriyor ve ülkemiz adına beni heyecanlandırıyor.” şeklinde konuştu.

Söyleşide konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, belediye olarak kültür, sanat, edebiyat, eğitim gibi alanlarda çalışmalar yapmaya öncelik verdiklerini söyleyerek, “Kıymetli öğrencilerimizi daha iyi yerlere taşımak için elimizden geleni yapıyoruz. Geleceğimizin teminatı kıymetli gençlerimizi merkeze alan programlar yapıyoruz. Onlardan birini bugün gerçekleştiriyoruz. Sizin her başarınızda mutluluk duyuyoruz. İnşallah her biriniz çok çalışarak hayallerinize ulaşacaksınız.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından salonda bulunan öğrenciler Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve Rektör Mahmut Ak’a sorular sordu. Program bitiminde Başkan Keskin, Rektör Mahmut Ak’a plaket takdim etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi