İlkem Gazetesi

Hastane İçin Gerekli Arazi Sorunu Çözüldü

Hastane İçin Gerekli Arazi Sorunu Çözüldü
24 Ekim 2018 - 11:49

Osmangazi Belediyesi, Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin ek bina yapılması için arazi tahsis etti.

Dezavantajlı grupta yer alan vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak adına çalışmalarını sürdüren Osmangazi Belediyesi, Altınova Mahallesi’nde hizmet veren ve ek binaya ihtiyaç duyan Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin genişletilmesinin önünü açtı. Osmangazi Belediyesi, hastaneye ek bina inşa edilmesi için mülkiyeti belediyeye ait araziyi Sağlık Bakanlığı’na devretti. Arazinin devri için Ankara’ya giden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret etti. Yapılan görüşmenin ardından imzalanan protokol ile hastanenin hemen yanında yer alan Osmangazi Belediyesi’ne ait arazi Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Osmangazi Belediyesi’ne ait arazinin yanı sıra hazineye ait arazinin de eklenmesiyle birlikte yaklaşık 8 bin metrekarelik alana bakanlık tarafından ek hastane binası inşa edilecek.

“En Büyük Engel Ortadan Kalktı”

Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir ile protokol imzalayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyesi olarak okul, hastane, park ve spor alanı gibi tesislerin yapılması için gerekli arazi teminine önem verdiklerini ifade ederek, “Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yanına ek bina inşa edilmesi için geçtiğimiz yıllarda imar planlarında değişiklik yapmıştık. Bu değişiklik ile ek bina inşaatının önündeki en büyük engel de ortadan kalmıştı. Şimdi de hastanenin genişletilmesi adına gerekli olan arazi teminini sağladık. Ek binasının yapılmasıyla birlikte hastane daha kaliteli hizmet verir duruma gelecektir. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“İmkanımız Doğrultusunda Destekleyeceğiz”

Hastanede tedavi gören çocukların eğlenip, aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirebilmeleri adına Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne engelsiz park yaptıklarını da hatırlatan Başkan Dündar, “Vatandaşlardan ve hastane yönetiminden gelen talep üzerine desteklerimizi sürdürüyoruz. Burası, ülkemizin özel hastanelerinden bir tanesi. Bizler de buraya imkanlarımız doğrultusunda destek olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi