İlkem Gazetesi

İBB Başkanı İmamoğlu’nun Londra Açıklamaları

İBB Başkanı İmamoğlu’nun Londra Açıklamaları
16 Kasım 2019 - 16:21

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Londra’daki temaslarının son gününde 22 farklı finans kuruluşunun temsilcileriyle bir araya geldi. İstanbul’a yapmak istedikleri projelerden ve hedeflerinden söz eden İmamoğlu, “Yaklaşık konsolide bütçesi 10 milyar Euro’ya yakın bir şehir belediyesi olarak, şu fotoğrafı görmenizi istiyorum: İstanbul, yatırım yapmak için fırsatları besleyen, potansiyeli yüksek ve hem ekonomik olarak verdiğinizin karşılığını alacağınız hem de dünya ölçeğinde değişimin başlayacağı en öncü kentlerden bir tanesidir” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İngiltere’nin başkenti Londra’daki temaslarını, 22 farklı finans kuruluşunun temsilcileriyle bir araya gelerek noktaladı. Kahvaltılı çalışma toplantısına katılan İmamoğlu, “Değişen Küresel Görünümde İstanbul ve Türkiye’nin Geleceği” konulu bir konuşma yaptı.

“DEMOKRASİNİN ALTIN KURALLARINI CESARETLE ORTAYA KOYAN BİR YÖNETİMİZ”
Türkiye’yle Birleşik Krallık arasında yüz yıllardır çok verimli, stratejik, kapsamlı bir ilişki yönetildiğini belirten İmamoğlu, iki ülke arasında pozitif gündeme odaklanmak gerektiğini vurguladı. Masada bulunan herkesin İstanbul’un önemini ve ticari hacmini bildiğini ifade eden İmamoğlu, “İstanbul, eğer ülke olsaydı Avrupa’nın en büyük ticari potansiyeline sahip ülkelerinden birisi olurdu” dedi. İstanbul vizyonunu vatandaşların ihtiyaçları ve fikirleri doğrultusunda belirlediklerini ifade eden İmamoğlu, “Demokrasinin altın kurallarını, çekinmeden, tüm cesaretiyle ortaya koyan bir yönetim olduğumuzu bilmenizi istiyorum” diye konuştu. Kendisini İstanbul’un moderatörü olarak gördüğünü belirten İmamoğlu, toplumsal katılımcılığı ve şeffaf yönetim anlayışını önemsediğini söyledi.

“DÜNYA MİRASI İSTANBUL’A EŞLİK ETMENİZİ İSTERİM”
“Güçlü adalet duygusunun” önemine dikkat çeken İmamoğlu, “Sizlerle bunları paylaşmamdaki temel sebep; para, sermaye ve ekonomi özgürlüğü sever, hukuku sever, demokrasiyi sever. Bunlar olmadığı zaman, gerçekten ekonomi anlamında, sermaye anlamında tereddüt duyacağı bir gerçek. Dünyada, çok ileri demokrasiye sahip olduğunu düşünen ülkeler bile dönem dönem demokrasi adına aksaklıklar yaşamıştır ve yaşayacaktır. Ama burada mühim olan toplumun kararlılığıdır. Bu kararlılığı, sevinerek, gururla söyleyebilirim ki; dünyada tümüyle demokratik metotlarla, yöntemlerle, anlayışla ortaya koymuş olan 16 milyon İstanbul halkının adına şu an burada konuşuyorum. Bu yeni bir başlangıç ve yol yürüyüşüne, her birinizi en güçlü kaynaklarınızla, kararlılığınızla, dünyanın en güzel ülkelerinden biri olan Türkiye’mizin, yine dünyanın en güzel coğrafyasına ve tarihi geçmişi kuvvetli, dünya mirasının bize emanet ettiği güzel İstanbul’umuza eşlik etmenizi çok istiyorum. Biraz geride kalanın üzüleceğini düşünüyorum önümüzdeki yakın yıllarda” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi