İlkem Gazetesi

İBB GENÇLİK OFİSİ’NDE YENİ EĞİTİM PROGRAMLARI BAŞLIYOR

İBB GENÇLİK OFİSİ’NDE YENİ EĞİTİM PROGRAMLARI BAŞLIYOR
12 Şubat 2020 - 20:02

İBB, üniversite öğrencilerinin, mezunlarının ve tüm gençlerin kariyer ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği eğitimlerde ikinci dönemi başlatıyor. Cağaloğlu’ndaki İBB Gençlik Ofisi’nde yapılacak eğitimler 11 farklı branşta gerçekleştirilecek. Eğitimlere katılmak isteyen gençler online başvuru yapabilecek.

İlki geçtiğimiz yılın kasım ve aralık aylarında gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik Ofisi Eğitim Programlarının ikincisi 17 Şubat’ta başlıyor. Mevcut projelerin yanında düzenlediği eğitim programları ile gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan İBB, gençleri kariyer ve eğitim hayatlarında bir adım ileriye taşımayı hedefliyor.

17-30 YAŞ ARASI GENÇLER KATILABİLİR

Eğitimler, Cağaloğlu’nda İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İBB Gençlik Ofisi’nde yapılacak. Üniversiteye hazırlanan, devam eden ve iş hayatına atılacak olmanın heyecanını yaşayan 17 – 30 yaş arası gençlerin katılımına açık olacak eğitimler, akademisyenler ve sektör temsilcileri tarafından verilecek. Müfredatlarına göre 24 ve 32 saatte tamamlanacak olan program, Şubat ayının ikinci haftası başlayacak ve Nisan ayının son haftasında tamamlanacak. Ders saatinin yüzde 70’i oranında devam zorunluluğu şartı taşıyan eğitimlerin sonunda gençlere katılım belgesi verilecek.

EĞİTİMLER UYGULAMALI VE 11 FARKLI ALANI KAPSIYOR

Pazar hariç haftanın 6 gününe yayılacak eğitimler; İngilizce Konuşma (Speaking), Mülakat Teknikleri ve Kariyer Planlaması, Uygulamalı Finans ve Ekonometri, Yönetim ve Organizasyon, Araştırma Yöntemleri ve Sunum Teknikleri, Fotoğrafçılık, Proje Yazımı ve Yönetimi, Girişimcilik, Diksiyon, İş Hayatında Yazışmalar konularında düzenlenecek. Bunların yanında bir de Ritim Atölyesi çalışmaları gerçekleştirilecek. Eğitimlere katılanlar, teorik anlatımların yanında sınıf içi uygulama ve saha çalışmaları da yapacaklar.

KAYITLAR BAŞLADI

Kayıtların başladığı eğitimlerde her konu başlığı için otuzar kişilik kontenjan bulunuyor. Başvurular ise e-posta, telefon ve online form yoluyla yapılıyor. E-mail yoluyla başvuruyu tercih edecek olanlar isim ve soy isim, mail adresleri ve telefon numaraları ile birlikte katılmak istedikleri eğitim programını yazarak genclikspor@ibb.gov.tr adresine göndererek kayıt olabilirler. 0549 805 92 35’ı arayarak da başvuru ya da bilgi alınabiliyor. Ayrıca eğitimlere katılmak isteyen gençler gün ve saatleri aynı olmayan birden fazla eğitim programına da dahil olabilecekler. Online kayıt için ise alttaki linke giriş yaparak çıkan formun doldurulması kayıt için yeterli kabul ediliyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi