Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde Akciğer Embolisi tedavisi gördüğü sırada hayatını kaybeden Döne Sert’in kocası ve çocukları tarafından bağışlanan organları iki hastaya umut oldu. Hayatını kaybeden kadının iki çocuğu Alparslan ve Semanur Sert’in de geçtiğimiz yıllar da organ nakliyle hayata tutunduğu öğrenildi. Babasının böbreğini verdiği Alparslan ve teyzesinin böbreğini verdiği Semanur’da anneleri ölünce hiç düşünmeden babalarına annelerinin organlarını bağışlamasını istediklerini söyledi. Baba Recep Sert ve çocuklarının verdiği kararla hayatını kaybeden Döne Sert’in, karaciğer ve böbreği hemen Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi doktorları tarafından uygun hastalara nakledilmek üzere alındı. Karaciğer ve böbreği organ nakli için sıra bekleyen hastalardan uygun olan kişiye nakledildi. Şimdi kadının kocası ve çocukları organ bağışı konusunda vatandaşları bilinçlendirmek için çalışıyor.