İlkem Gazetesi

İMAMOĞLU: BU TASLAĞI HAZIRLAYANLARLA SEÇİMİ İPTAL ETTİRENLER AYNI KİŞİLER

İMAMOĞLU: BU TASLAĞI HAZIRLAYANLARLA SEÇİMİ İPTAL ETTİRENLER AYNI KİŞİLER
31 Ekim 2019 - 14:15

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Pazar günü koşulacak olan, 41. Vodafone İstanbul Maratonu öncesi, Maraton ve Spor Fuarı’nın açılışını yaptı. Maraton için henüz kaydını yaptırmamış sporculara, ‘geç kayıt’ imkânı tanıyan fuarın açılışından sonra İmamoğlu, basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtladı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin bazı yetkilerin elinden alınacağı yönünde basında çıkan haberler üzerine, “Sayın Cumhurbaşkanının önüne bunları koyanların, 31 Mart’ta seçimi iptal ettirenlerle aynı kişiler olduğunu düşünüyorum. Başka kişiler değil, aynı kişiler. O gün, demokrasiye darbe vuranlarla aynı kişiler olduğunu düşünüyorum. İstanbul aleyhine, Türkiye demokrasisinin aleyhine hangi husus olursa olsun, İstanbul halkı adına, tüm hukuki haklarımızı, en uç noktasına kadar savunacağımızı, koruyacağımızı, hakkımızı arayacağımızı, bu manada da yineliyorum” dedi.

İmamoğlu, “İstanbul Senin, Durma Koş” sloganı ile 3 Kasım’da gerçekleştirilecek olan  41. Vodafone İstanbul Maratonu öncesi, Maraton ve Spor Fuarı’nın açılışını, basın toplantısı ile yaptı.

Yenikapı Avrasya Gösteri Ve Sanat Merkezi’ndeki açılan ve 3 günü sürecek olan fuarın açılışıyla ilgili düzenlenen basın toplantısına İmamoğlu’nun yanı sıra Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur ile Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel de katıldı.

-BÖYLE BİR COĞRAFYA BAŞKA HİÇBİR YERDE YOK-
Sözlerine 41. Vodafone İstanbul Maratonu’nun partnerleri olan Vodafone ile Türkiye Atletizm Federasyonu’na teşekkür ederek başlayan İmamoğlu, “Muazzam bir işbirliği ve güzel sonuçları elde ettiğimiz bir süreç yaşıyoruz” dedi. İstanbul Maratonu’nun dünyanın en iyi 3 maratonundan biri olmayı hak ettiğinin altını çizen İmamoğlu, “Çünkü böyle bir coğrafya başka hiçbir yerde yok. Düşünsenize, koşarak iki kıtayı birleştiriyorsunuz. İçine her türlü simgeyi katabilirsiniz. Barışı, sevgiyi, yardımlaşmayı, dayanışmayı, çevreyi, havayı, suyu, denizi, her şeyi katabilirsiniz. Bütün koşu esnasında dünyanın binlerce yıllık tarihinin izlerini izleyebilirsiniz. Yüz binlerce İstanbullu parkur boyunca hem koşucuları desteklemeliler, hem de İstanbul’un tadını çıkarmalılar” ifadelerini kullandı.

-FUARDA FARKLI SÜRPRİZLER VAR-
Maratonun düzenleneceği Pazar gününde hava şartlarının çok iyi olacağının belirten İmamoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu manada ben bütün hemşerilerimi parkur civarında görmeyi çok arzu ediyorum. Bu Pazar koşamayan aileleri çocuklarıyla, gençleriyle parkura davet ediyorum. Eminim ki gıpta edip seneye onun içine olmak için can atacaksınız. Güzel şeyleri paylaşmak onu daha da büyütür. Dünyanın en değerli simgesi haline getirir. Bu manada 3 Kasım’da çok güzel bir gün geçireceğiz. 3 günümüz kaldı, bu süre içerisinde de burada spor fuarı var. Maraton ve Spor Fuarı dünyada en çok ziyaret edilen spor fuarlarından birisi olmayı başarıyor. Bu sene, fuarı tatmayı bekleyen daha çok sayıda vatandaşımızı fuara bekliyoruz. Fuarda farklı sürprizler olduğunu buradan görebiliyorum.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi