İlkem Gazetesi

İSTANBUL’UN MÜZİĞİ ÇOK GÜZEL OLACAK

İSTANBUL’UN MÜZİĞİ ÇOK GÜZEL OLACAK
24 Ekim 2019 - 9:55

CRR Konser Salonu Genel Sanat Yönetmeni Cem Mansur, CRR’yi her türden iyi müziğin yer aldığı bir marka yapmayı amaçladığını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu Genel Sanat Yönetmenliği görevine getirilen orkestra şefi Cem Mansur, müzik tutkusundan kenti bekleyen etkinliklere kadar pek çok konu hakkında düşüncelerini paylaştı. Dünyanın önde gelen sahnelerinde orkestralar yöneten Mansur, müziğin birleştirici etkisine vurgu yaparak, “Burada herkes için müzik olacak, ama her türün iyisi olacak. Bu konuda ısrarlı ve iddialıyız” dedi.

“MÜZİKSİZ BİR HAYATTA MUTLU OLAMAZDIM”

Hayatında müziğin yer almasını istediği ve müziksiz bir hayatta mutlu olamayacağını anladığı için mühendislik eğitimini yarıda bırakarak kendisine farklı bir yol çizdiğini anlatan Mansur, “İddiam orkestra şefi olmak değildi. Orkestra şefi, piyanist, ses teknisyeni ya da müzik pedagogu gibi müziğin birçok alanında çalışabilirsiniz. Orkestra şefliğinde yetenekli olduğumu düşündüğüm için bu yönüme yoğunlaştım. Kariyerim bu alanda ilerledi” şeklinde konuştu.

Mezuniyetinden sonra müzik kariyerinin sonraki yıllarında, sekiz yıl İstanbul Devlet Operası, sekiz yıl Oxford Şehir Orkestrası ve on iki yıl Akbank Oda Orkestrası deneyimini anımsatan Mansur, “Geriye dönüp baktığımda iyi ki yapmışım dediğim şey; Türkiye Gençlik Flarmoni Orkestrası’nı kurmak oldu. Orada yetişen yüzlerce genç yetenek, dünyanın en önemli sahnelerinde büyük solistlerle aynı salonu paylaştılar” ifadelerini kullandı.

“CRR İYİ MÜZİĞİN ADRESİ OLSUN İSTİYORUM”

Yeni dönemde CRR’nin İstanbul ve Türkiye’nin zenginliklerinin repertuvarlarında yer almaya devam edeceğini dile getiren Mansur şöyle konuştu:

“CRR’yi yeniden marka yapmak istiyorum. Her tür müziğin en iyisini insanların bulabileceklerinden emin oldukları bir marka. Yeni dönemde de her tür müzik sahnede kendine yer bulacak. Bunu yaparken de temel ilkemiz kaliteli ve iyi müziğin insanlarla buluşması. Temel ilkemiz bu. Türk sanat müziğinden tasavvufa, cazdan senfonik müziğe ve çocuk etkinliklerine kadar her tür yine sahnemizde olacak. Her tür olacak, ama her türün iyisi olacak. Bu konuda ısrarlı ve iddialıyız.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi