İlkem Gazetesi

İSTANBUL’UN YOLLARI KARELERDE YARIŞACAK

İSTANBUL’UN YOLLARI KARELERDE YARIŞACAK
24 Aralık 2019 - 12:57

İstanbul’un yolları fotoğraf yarışmasına konu oluyor. Amatör ve profesyonel herkesin katılabileceği fotoğraf yarışmasında, İstanbul’un dört bir yanından, birbirinden güzel ve farklı yollar, kavşaklar, tüneller birbiriyle yarışacak. Birincinin 10 bin TL alacağı yarışmaya, 1 Ocak – 29 Şubat 2020 tarihleri arasında başvurulabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, “Dünden Bugüne Yollar” temalı 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenleyecek. 18 yaşını doldurmuş tüm İstanbulluların katılabileceği yarışmada İstanbul’un birbirinden güzel kareleri yarışacak.

İstanbul’un dört bir yanından, birbirinden güzel ve farklı yollar, kavşaklar, tüneller, köprüler ve patikaların fotoğrafları yarışma konusu oldu. Objektifine güvenenler, “Yollar ve insan”, “Yollar ve trafik”, “Yollar ve doğal yaşam”, Yol yapımı ve bakımı” temalı fotoğraflarla yarışmaya başvuruda bulunulabilecek.

-FOTOĞRAFLARIN İSTANBUL SINIRLARI İÇERİSİNDE ÇEKİLMİŞ OLMA ŞARTI-
Ücretiz olarak en az bir, en çok 4 adet fotoğrafla 1 Ocak – 29 Şubat 2020 tarihleri arasında başvurulabilecek yarışma, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık olacak.

Dijital ortamda yapılacak olan başvurularda aranan en önemli şartlardan biri de fotoğrafların İstanbul sınırları içerisinde çekilmiş olması. Renkli ve Siyah-Beyaz fotoğrafların mücadele edeceği yarışmanın jürisinde, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Seyfüllah Demirel ile birlikte Türkiye’nin bilinen fotoğraf sanatçıları yer alacak.

Seçici Kurulun 1 Mart’ta yapacağı değerlendirme toplantısının ardından 6 Mart’ta kazananlar kamuoyuna açıklanacak.

-BİRİNCİYE 10 BİN TL ÖDÜL VERİLECEK-
Yarışmaya katılmak isteyen fotoğrafçılar, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’nın web sitesindekihttps://yolbakim.ibb.istanbul/dunden-bugune-yollar/linkinden “şartnameyi” indirerek daha detaylı bilgiye ulaşabilecekler.

Toplamda 59 fotoğrafın ödüllendirileceği yarışmanın ödülleri ise şöyle:
Birinci: 10.000 TL
İkinci: 8.000 TL
Üçüncü:6.000 TL
İBB Özel Ödülü (3 adet) : 2,000 TL
Mansiyon (3 adet) : 1,500 TL
Sergileme (50 adet) : 500 TL

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi