İlkem Gazetesi

Kariyer Merkezi Onlarca Gence Rehberlik Ediyor

Kariyer Merkezi Onlarca Gence Rehberlik Ediyor
29 Ocak 2021 - 21:33

Sultanbeyli Belediyesi tarafından kurulan Kariyer Merkezi özellikle ilçenin gençlerine rehberlik ediyor. Merkezden bugüne kadar çok sayıda vatandaş hizmet aldı.

2016 yılından beri “Herkes İçin İstihdam” vizyonuyla hizmet veren Sultanbeyli Belediyesi Kariyer Merkezi; kariyer, istihdam ve girişimcilik olmak üzere üç temel başlıkta uzman kadrosuyla çalışmalarını sürdürüyor. İşveren ile iş arayanları buluşturan Kariyer Merkezi müracaat/danışmanlık, yönlendirme ve yerleştirme hizmeti veriyor. Merkez faaliyetleri kapsamında; 1100 farklı şirketle 6 farklı ilçede sektördeki ihtiyaçları tespit ediyor, Sultanbeyli’de yaşayan iş arayanları sektör ihtiyacına yönelik geliştirme çalışmalarıyla ilgili iş alanına yönlendiriyor.

Kariyer Merkezi, 2020 yılında Ağustos-Aralık ayları arasında 200 kişiye özgeçmiş oluşturma, 150 kişiye sektöre yönelik beceri geliştirme eğitimleri sundu. 996 kişiye danışmanlık, 2176 kişiye uygun iş ilanlarına yönlendirme, 71 kişiye işe yerleştirme hizmeti verdi.
Kariyer Merkezi sayesinde işe yerleşen danışanlar, ilettikleri mektuplarla aldıkları hizmetten memnun olduklarını belirterek istihdamlarına katkı sağlayan Sultanbeyli Belediyesine ve Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e teşekkürlerini ifade etti.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, mutlu bir Sultanbeyli için çalıştıklarını kaydederek, “2016’da hizmete giren, belediyemizin bünyesine bağlı Kariyer Merkezi’miz ile genç nüfus ağırlıklı olmak üzere birçok vatandaşımıza kariyer konusunda rehberlik ediyor; onları ilgi, bilgi ve becerilerine uygun sektörlere yönlendiriyor. Aynı zamanda verdiği danışmanlık hizmetleri kapsamında CV hazırlama, mülakat teknikleri, beceri geliştirme eğitimleri gibi birçok imkân sağlıyor. Merkez sayesinde işe giren vatandaşlarımızdan güzel dönüşler alıyoruz. Bu durum bizleri mutlu ediyor. Gayemiz tüm Sultanbeylili hemşehrilerimizin huzur ve mutluluğu. Bu gayeyi yansıtan her bir çalışma ve gelişmenin takipçisiyiz. Kariyer Merkezi’mizde içtenlikle vatandaşlarımıza yardımcı olan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İlçemizde daha da güzel gelişmelere hep birlikte tanık olacağız.” şeklinde konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi