İlkem Gazetesi

Kartal’da Muhteşem Bir Ödül Gecesi

Kartal’da Muhteşem Bir Ödül Gecesi
27 Ekim 2019 - 10:06

Başta Kültür, Sanat, Sağlık, Yerel Yönetimler, İş Dünyası, Siyaset ve Sivil Toplum olmak üzere farklı kategorilerde alanında iz bırakmış isimlerin ödüllendirildiği geceye İstanbul’un birçok bölgesinden tanınmış isimler katıldı.

Ödül Töreninin sunuculuğunu Meme, Kadının Gölgelenmiş Tarihi ve Hatunoğulları kitapları ile okurların ilgisini çeken Televizyoncu ve Yazar Gülay Kılıç yaptı.

Yaklaşık 14 yıldan bu yana İstanbul’da yayıncılığı ile saygınlık kazanan Extra Medya Yayın Grubu’nun topluma hizmet eden kişilerin duyarlılığının ve hizmetlerinin örnek olması, daha geniş kitlelere duyurulması amacı ile düzenlediği organizasyona Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, AK Parti İstanbul İl Başkanı Yunus Fırat Aydın, İBB 30. Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi’nin yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşlarının “İyilik Meleği” olarak tanınan Gül Akın, TGRT Haber Spikeri Mehmet Aydın, eğitim dünyasının öncü isimlerinden Ahmet Şimşek ve birçok tanınmış isim iştirak etti.

Tören, yıllardır hem yayıncı hem köşe yazarı hem sivil toplum gönüllüsü olarak hizmet veren, Extra Medya Yayın Grubu Başkanı Gazeteci Yazar Vural Dağtekin’in açılış konuşması ile başladı.

Dağtekin konuşmasında gazeteciliğin günümüzde içine düştüğü durumdan memnuniyetsizliğini belirterek başladı ve şöyle devam etti:

“Ben öncelikle gazeteciyim. 32 yıldır da bu işi yapıyorum. Zaman zaman yaptığımız işin mecrası değişti. Yazılı basında, televizyonda, radyoda ve yeniden gelip yerelde bu işi yapmanın hem meşakkatini hem de keyfini yaşadım. Bu hayatımın içerisinde son on yıldır sizlerde varsınız. Bugün burada beni yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim. Ben çokta uzun konuşmak istemiyorum ama paylaşmak istediğim şeylerde var. Her zaman bu fırsatı bulamıyorum. Nadiren bu kürsülere geliyoruz, genelde kürsüde olanları haberleştiriyoruz. Gazeteciler gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır der bizim mesleğimizin altın kuralı. Bugün ülkemizde gerçekten gördüğümüzü, düşündüğümüzü, bildiğimizi samimiyetle yazabiliyor muyuz diye baktığımızda dünyanın da aslında bundan farklı olmadığını görüp bizde dünya ile birlikte hareket ediyoruz diyebilirim. Bu anlamda dünya standartlarını yakalamış bir ülkeyiz. Hiç kimse eleştirmesin. Gazetecilik dünyanın her yerinde artık ya otosansürle ya otokontrol ile yapılıyor. Kamu hizmetlerini sağlıklı ve doğru bir biçimde halka duyurmak için devlet, yurttaş iş birliği ilişkilerini sağlamlamak ve devam ettirmekti gazetecilerin görevi. Sanırım yerel basın bunu elinden geldiğince iyi ve gönüllüce yapıyor. Yerel yönetimlerin ve yurttaş ilişkilerini düzenlemek ve yapılan hizmetlerin kamu adına denetlemek işte bu maddede biraz sıkıntımız var. Denetlemeye başladığımız zaman ya İsa ya Musa moduna geçiliyor. Ulusal ideallerin doğru ve isabetli tecellisi için demokrasi neredeyse yetiştirip kökleştirmektir. Biz Kartal’da bundan dolayı biraz şanslıyız. Bölgemizde de aslında öyle bazı belediye meclislerinde yaşananları görüyorum. Burada gerçekten medeni, doğru düzgün insanların birbirine yaklaştığını düşünüyorum. Bu yüzden de şanslı bir ilçede yaşadığımızı, burada görev yaptığımızı söyleyebilirim.”

Organizasyonda Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İBB 30. Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Ahmet Şimşek Eğitim kurumları kurucusu Ahmet Şimşek, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Doçent Doktor Hüsnü Süslü, Işın Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adem Gökçe, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mimar Yunus Fırat Aydın, Velhasıl Kafe sahibi Mustafa Yılmaz, TGRT Haber Spikeri Mehmet Aydın, Galatasaray ve Milli Takımımızın eski önliberosu, Teknik Direktör Bülent Akın, İş İnsanı Mehmet Tekin, Songün Gazetesi İmtiyaz Sahibi Necmettin Sezen, Avukat Hicran İlhan, Kartal Oto Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Demirhan, Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği Başkanı Ahmet Işıkdağ, İş İnsanı Atilla Kaya ve “İyilik Meleği” Gül Akın ALTIN LİDERLER 2019 ödüllerini aldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi