İlkem Gazetesi

Kemiklidere 10. Yan Kol Yayalar etabı başladı

Kemiklidere 10. Yan Kol Yayalar etabı başladı
03 Mart 2020 - 20:01

Geçtiğimiz yıl 1 km’lik Velibaba Etabı tamamlanan “Kemiklidere 10. Yan Kol” çalışmasında Yayalar Etabına geçildi. 9 etaptan oluşan toplam 15 km’lik (Gidiş-geliş) yol tamamlandığında Velibaba Mahallesi’nden Ahmet Yesevi Mahallesi’ne kesintisiz ulaşım sağlanacak.

Pendik Belediyesinin imkanlarıyla yürütülen “Kemiklidere 10. Yan Kol” çalışması devam ediyor. Ekipler geçtiğimiz yıl tamamladıkları Velibaba Etabının ardından Yayalar Mahallesi’nde çalışmalara başladı. Bu kapsamda belediye ekipleri Pınar Caddesi’nin Yayalar Mahallesi’nde kalan bölümde yol yapım çalışmalarına başladı.

etaptan oluşuyor, 2 etap tamamlandı 

Şehri batıdan doğuya ortadan ikiye bölecek Kemiklidere 10. Yan Kol, 9 etaptan oluşuyor. Yolun Velibaba ve Ahmet Yesevi Mahallelerindeki bölümleri tamamlandı. 3. etap olan Yayalar Mahallesi Etabının da tamamlanmasıyla 15 km’lik yolun yaklaşık 6 km’lik bölümü bitmiş olacak.

Velibaba’dan Ahmet Yesevi’ye kesintisiz ulaşım sağlayacak

Diğer mahallelerdeki etaplar da tamamlandığında Velibaba’dan hareket eden bir sürücü, kesintisiz bir şekilde Ahmet Yesevi Mahallesi’ne kadar gidebilecek. “Kemiklidere 10. Yan Kol”kuzeyden güneye sırasıyla Velibaba, Ertuğrulgazi, Yayalar, Sülüntepe, Şeyhli, Güllübağlar, Ramazanoğlu, Sanayi, Kavakpınar, Orhangazi, Fatih ve Ahmet Yesevi Mahallelerini birbirine bağlayacak. “Kemiklidere 10. Yan Kol” tamamlandığında E-5 gibi kentin ulaşım anlamında omurgası niteliğinde olacak. Sadece 7 kavşağın bulunacağı çift gidiş-geliş trafik düzenine sahip olacak yol sayesinde mahalleler arasındaki trafik yoğunluğu da azalacak.

“Kemiklidere 10. Yan Kol” aynı zamanda E5’e alternatif olarak Kartal-Sultanbeyli-Tuzla aksını birbirine bağlayacak.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi