İlkem Gazetesi

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNE YÜKSELECEK

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNE YÜKSELECEK
09 Şubat 2020 - 19:30

Son meteorolojik verilere göre İstanbul’da mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıklarının, güneyli rüzgarlar ile birlikte kademe kademe artarak mevsim normalleri civarına yükseleceği tahmin ediliyor.

İstanbul’da Cuma gece saatlerinden itibaren etkili olan aralıklı kar yağışları neticesinde TEM’in güneyinde kalan ilçelerimizde ortalama 3-7 cm, kuzeyde kalan ilçelerimizde ise ortalama 10-15 cm aralığında kar kalınlıkları kaydedildi. Kar yağışı Cumartesi akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybederken, sıcaklıklar mevsim normallerinin altında seyretmeye devam etti. Bugün (Pazar) akşam saatlerinden itibaren güneyli yönlerden esmesi beklenen rüzgârın taşıyacağı ılık havanın etkisi ile birlikte sıcaklıkların kademe kademe artarak mevsim normalleri civarına yükseleceği tahmin ediliyor.

İBB EKİPLERİ OLUMSUZLUĞA GEÇİT VERMEDİ

İBB ekipleri, İstanbul genelinde aralıklarla görülen kar yağışı ve buzlanma nedeniyle anaarterlerde, meydanlarda, üstgeçitlerde, otobüs duraklarında vb. kritik noktalarda kar küreme ve tuzlama çalışmaları yürüttü. Komutalara gelen ihbarlara ekipler tarafından müdahale edildi. İBB, altı bin 882 personel ve bin 373 karla mücadele aracını, kentteki hayatın aksamaması için hazır bulundurdu. Bu çalışmalar neticesinde önemli bir olumsuzluk yaşanmadı.

Son 24 saatte kar küreme ve tuzlama ekipleri tarafından;

 • İBB Yol Bakım 2.435 ton tuz, 11 ton solüsyon,
 • Karayolları 1.479 ton tuz, 112 ton solüsyon,
 • İCA 156 ton tuz, 529 ton solüsyon, 10 ton üre,
 • KMO 213 ton tuz, 27 ton solüsyon kullanıldı.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi