İlkem Gazetesi

SOKAK HAYVANLARINA DUYARLILIK ÇAĞRISI

SOKAK HAYVANLARINA DUYARLILIK ÇAĞRISI
Bilal Parlak( ilkemgazetesiyonetim@gmail.com )
21 Haziran 2018 - 11:14

Son zamanlarda sık sık şiddet haberleriyle gündeme gelen sokak hayvanlarına vatandaşların duyarlı olması gerektiği vurgulayan Nilüfer Belediyesi, vatandaşlar tarafından ayağı kırık halde bulunan iki kedi, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde ameliyat edildi. Can dostları yapılan operasyonun ardından eski sağlığına kavuşacak.

Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, trafik kazası, yüksekten düşme gibi çeşitli nedenlerle yaralanan can dostları, yapılan müdahalelerle yaşama bağlıyor. Vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunarak Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne getirilen iki kedi, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan Veteriner Hekim Mustafa Tulga tarafından yapılan operasyonla, yaşama tutundu. Birinin sağ, diğerinin sol arka bacağında kırık bulunan iki kedi, ameliyata alınarak sağlığına tekrar kavuştu. Başkan Bozbey ve veterinerler vatandaşların hayvanlar konusunda daha duyarlı davranması gerektiğini ifade ederek, hayvanların zor durumda olduğunu fark ettikleri an belediye ye haber vermeleri gerektiği belirtildi.

“Vatandaşlar Daha Duyarlı Olmalı”

Bu tür yaralanma vakalarıyla hemen hemen her gün karşılaştıklarını ifade eden Veteriner Hekim Mustafa Tulga vatandaşların hayvanlar konusunda duyarlı olması gerektiğine de dikkat çekerek, kedilere yapılan cerrahi müdahale hakkında bilgi verdi. Kedilerin, duyarlı vatandaşlar tarafından bulunduğunu belirten Tulga, “Her can dostumuza yapılan prosedürleri uygulayarak, kedilerin röntgeni çekildi. Bir kedinin sağ arka bacağında kırık tespit ettik. Röntgenin ardından kediyi operasyona aldık” dedi. Kırılan kemiği platin çiviyle sabitlediklerini ifade eden Tulga, “Bandajını yaptıktan sonra bir müddet bizim misafirimiz olacak. İyileştikten sonra da ya sahiplendireceğiz ya da bölgemizde bulunan kedi evlerimizden birine bırakılarak bakımını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Bozbey, “Kınıyorum”

Son günlerde sokak hayvanlarına yapılan şiddete dikkat çeken Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de, can dostlara yapılan her türlü saldırıyı kınadığını belirtti. Nilüfer Belediyesi olarak can dostların yaşamlarını daha rahat sürdürebilmeleri için proje ürettiklerini ifade eden Başkan Mustafa Bozbey, “Can dostlarımızın her zaman yanındayız” mesajını vererek, vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi