İlkem Gazetesi

Sultanbeyli Belediyesi İklim İçin Kentler Deklarasyonuna İmza Attı

Sultanbeyli Belediyesi İklim İçin Kentler Deklarasyonuna İmza Attı
12 Aralık 2019 - 21:04

Dünyayı etkileyen iklim değişikliği nedeniyle 24 belediye, İklim İçin Kentler Çalıştayı’nda bir araya geldi. İklim değişikliğine duyarsız kalmayan belediyeler arasında Sultanbeyli Belediyesi de yer aldı. Yapılan çalıştay, 5 Aralık’ta açıklanan ortak deklarasyonla sona erdi.

Belediyeler, dünyadaki yaşamı tehdit eden iklim değişikliği nedeniyle İstanbul’da bir araya geldi.  İklim İçin Kentler Çalıştayı’nda buluşan 24 belediye arasında Sultanbeyli Belediyesi de yer aldı. Çalıştay, 5 Aralık’ta açıklanan ortak deklarasyonla sona erdi. Aralarında Sultanbeyli Belediyesi’nin de bulunduğu 24 belediye,” İklim İçin Biz Varız” başlıklı deklarasyona imza attı. Bu metni imzalayan belediyeler karbon salınımlarını azaltmak ve krize karşı uyum politikalarını hayata geçirmek için iklim değişikliği eylem planı hazırlayacaklarını, sürdürülebilir ulaşım, yenilenebilir enerji ve ekolojik tarım uygulamalarına öncelik vermeyi taahhüt etti.

Dünyayı, ülkemizi ilgilendiren konularda hepimiz üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmeliyiz diyen Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, konuyla ilgili “Bundan sonrası için çalışmalarımızı iklim eylem planına göre şekillendireceğiz. Sanayileşme ve modern teknolojinin hızlı gelişimiyle birlikte insanoğlu doğaya müdahale etme imkânını ne yazık ki kendinde hak gördü. Sınırsız tüketim hırsıyla birlikte yeşil alanların azalmasıyla parkların ve yeşilin önemi bir kez daha görüldü. Bu anlamda Sultanbeyli’ye son on yılda 50’nin üzerinde park kazandırdığımız gibi önümüzdeki dönemde de buna özellikle özen göstereceğiz. Planlarımızı yaparken, şehrimizi düzenlerken, çevreyle ilgili çalışmalarımızda ve diğer taraftan yeşil alanlarımızın artması noktasında biz belediyelere çok önemli işler düşüyor.” şeklinde değerlendirme yaptı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi