İlkem Gazetesi

Sultanbeyli’de 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Sultanbeyli’de 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı
19 Eylül 2019 - 12:30

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Sultanbeyli Kaymakamlığı tarafından Şehit aileleri ve Gaziler onuruna verilen yemek programda konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Şehitlik ve Gaziliğin hiçbir maddi değerle ölçülemeyeceği vurgusunu yaptı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, ay yıldızlı bayrağımızın Şehitler ve Gaziler sayesinde dalgalandığının altını çizerek, “Anadolu topraklarının kazanılmasında, milletimizin ve ülkemizin varlığının devam ettirilmesinde, terör örgütleriyle amansız mücadelesinde birlik ve beraberliğimizin daim kılınmasında gaza anlayışı bizim en önemli değerlerimizdendir. Ay yıldızlı bayrağımız vatanımızın dört bir köşesindeki semaların da dalgalanıyorsa ve minarelerden ezanımız hür bir şekilde okunuyorsa şüphesiz ki şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Kadim gaza anlayışımızla birlikte işte bu şuurla harmanlanan ruh sayesinde bu gazi millet istiklaline ve istikbaline yönelik tüm tehditleri bertaraf etmeyi her daim başarmıştır” diye konuştu.

Başkan Keskin, “1701 yılındaki Malazgirt’ten bu yana Çanakkale savaşında, İstiklal harbinde,Terörle mücadele de, 15 Temmuz’da ve şuan devam eden şanlı mücadelemizde yapılan bütün girişimlerin püskürtülmesinde vakti ve zamanı geldiğinde neler yapabileceğini tüm dünyaya kanıtlamış ve kahramanlık destanlarıyla medeniyetini oluşturmuştur” diyerek sözlerini şöyle tamamladı: “İstiklalini ve istikbalini gözünü kırpmadan savunan bu gazi milletin ferdi olduğumuz için Rabbimize ne kadar şükretsek azdır.

Kubilay: Rahmetle Anıyoruz

Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay ise Şehit ve Gaziler sayesinde bu topraklarda huzur içinde yaşandığını kaydetti. Kubilay şunları ifade etti:  “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Cumhuriyetimizin varisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ve Mareşal unvanlarının verilişinin yıl dönümünü ve gaziler gününü ihrat etmenin büyük gururunu yaşıyoruz. Aziz vatanımızı bizlere emanet eden devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü için büyük fedakarlık gösteren azizi şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi asla unutmandık ve asla unutturmayacağız. Bu toplaları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm Gazilerimize sonsuz şükran ve saygılarımızı sunuyorum.”

Konuşmaların ardından davetlilere yemek ikram edildi. İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan’ın yaptığı yemek duasının ardından program sona erdi.

Kaymakam Kubilay ve Başkan Keskin davetlileri tek tek uğurlamayı ihmal etmedi.

Programa; Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcı Vekili, Belediye Başkan Yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve amirleri, Şehit aileleri, Gaziler ve aileleri katılım sağladı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

İlkem Gazetesi